Povinné ručení je ze zákona povinné
Každé vozidlo, které má přidělenou registrační značku a je provozováno na pozemní komunikaci, musí mít sjednané povinné ručení, které vás chrání před škodami, které způsobíte třetím stranám. A to jak škodách na majetku, tak na zdraví.

Víte, že povinné ručení se nevztahuje na škody, které způsobíte sami sobě? Navíc se u něj nesjednává spoluúčast.

Havarijní pojištění kryje škody na vašem voze
Když někdo způsobí škody vám, pokryje vám je jeho povinné ručení. Když si ale škody způsobíte sami, musíte si je buď uhradit z vlastní peněženky, nebo mít sjednané havarijní pojištění. To využijete i v případě, že neznáte viníka.

Je ale taky na místě si přiznat, že ne u každého vozidla se vyplatí. Pokud řešíte pojištění nového vozidla, je to bez debaty. Havarijní pojištění je skoro nutnost. U vozidla staršího 12 let už ale příliš výhodné není.

Víte, že havarijní pojištění si můžete sjednat v několika variantách, asi nejlepší je ale varianta all risk? Ta kryje všechna pojistitelná rizika jako:

  • Havárii
  • Odcizení vozidla
  • Vandalismus
  • Živelní katastrofy
  • Střet se zvěří
  • Pád předmětu

Zdroj: Klikpojisteni.cz, a.s.

Na co si dát při sjednání autopojištění pozor?
Nabídka autopojištění je široká, jak si vybrat to nejlepší pojištění?

Pozor na pojistné limity
U každého pojištění jsou asi nejdůležitější pojistné limity. Právě od jejich nastavení se odvíjí, kolik ze vzniklé škody uhradí pojišťovna a kolik budete muset zaplatit vy sami.

Při sjednávání povinného ručení vám pravděpodobně pojišťovna nabídne minimální pojistný limit, což je 35 milionů korun. Ne vždy to je ale dostatečná částka. Pokud si tedy chcete být jisti, že v případě pojistné události nezatížíte váš rodinný rozpočet víc než je nezbytné, zvolte pojistný limit 50, 70 nebo 100 milionů korun.

Náš tip: Při nastavení pojistného limitu zohledněte nejen jak často jezdíte, ale také to, zda jezdíte i do zahraničí.

U havarijního pojištění se zamyslete i nad nastavením spoluúčasti
Jak jsme zmínili výše, u povinného ručení se spoluúčast nenastavuje. Má to svůj důvod, pojišťovna plní třetí straně. U havarijního pojištění je to ale jinak, sjednává se vždy s nějakou spoluúčastí, tedy částkou, kterou v případě škody uhradí vlastník vozidla.

Mezi nejčastěji volené výše spoluúčasti patří 2-20 %, nejčastěji řidiči volí vyšší spoluúčast. Ušetří jim to peníze na ročním pojistném, na druhou stranu, když dojde k pojistné události, zaplatí z vlastní kapsy často víc, než na pojistném ušetřili.

Víte, že jak havarijní pojištění, tak povinné ručení si můžete sjednat snadno a rychle online?