Pozor na limity u povinného ručení

Při výběru vhodného povinného ručení je vždy důležité zvolit dostatečný limit pojistného plnění. Jedná se o maximální částku, která může být v rámci pojistné události pokryta pojišťovnou. Jelikož se povinné ručení vztahuje jak na škody na majetku, tak na újmu na zdraví jiných osob, je zpravidla těžké odhadnout, jak velká škoda může být vaším vozidlem způsobena. Zákon u povinného ručení udává minimální limit ve výši 35 000 000 Kč na škody na majetku a 35 000 000 Kč na škody na zdraví (35/35), pokud však své vozidlo využíváte velice často, je vhodné zvážit sjednání vyššího limitu, například i 100 miliónů Kč na škody na majetku a 100 miliónů Kč na škody na zdraví.

Důležitý je obsah balíčku i dodatečná připojištění

Balíček povinného ručení zpravidla zahrnuje i další dodatečné služby, jako je asistence, jež zajistí odtah vozu či náhradní vůz. Stejně důležitá jsou i připojištění, která lze k povinnému ručení připojit. V případě vozidla Škoda Octavia se vždy vyplatí si sjednat připojištění krádeže vozidla, neboť se jedná o jeden z nejčastěji kradených automobilů u nás. Rovněž zvažte, zdali do povinného ručení nezahrnout i připojištění střetu se zvěří nebo připojištění skel, neboť připojištění sjednávaná v rámci povinného ručení jsou zpravidla cenově výhodnější nežli samostatné havarijní pojištění.

Srovnání pojištění online se vždy vyplatí

V neposlední řadě byste se při výběru kvalitní pojistky na Škodu Octavia měli zaměřit na rozsáhlé srovnání cen a nabídek na trhu. Namísto návštěvy jednotlivých poboček pojišťoven se v tomto ohledu vždy vyplatí využít online srovnávač na povinné ručení. Do specializované kalkulačky nezávazně zadáte údaje potřebné pro výpočet, přičemž se vám ihned zobrazí výčet nabídek, jejich ceny a podmínky, včetně možnosti vybranou nabídku okamžitě uzavřít.