Na internetu je vše. Ale za jakou cenu?
Hlavní výhodou nákupů online je široký výběr. Na internetu je k mání prakticky všechno, a ještě si můžete vybrat z padesáti barev a dvanácti příchutí. Jenže to může být paradoxně nevýhoda. Najít mezi stovkami výrobků ten s nejlepším poměrem cena-výkon zabere čas. A čím více se do toho noříte, tím víc jste zmatení. Zejména pokud motorismus nepatří úplně mezi vaše koníčky.

Další nevýhodou je doprava a poštovné. Kupovat kapalinu do ostřikovačů a za dopravu zaplatit víc, než kolik stojí samotný výrobek? Zbytečné. Dobrým trikem je sice využívat slevové kódy do e-shopů, ale stejně budeme muset několik dní počkat, než objednávka dorazí.

Spotřební materiál klidně z marketu
Raději se stavte v Kauflandu. Vážně. Zejména se změnou sezóny se dají autodoplňky levně koupit ve většině supermarketů. Kaufland nabízí motoristický sortiment navíc během celého roku: autokosmetiku, startovací kabely, základní žárovky, nářadí apod. Se sezónním a akčním sortimentem jednotlivých prodejen vás seznámí Kaufland letáky. My v marketech nejraději nakupujeme věci, které se spotřebovávají, např. čisticí ubrousky nebo mycí prostředky. Na značce moc nezáleží, hlavně, že jsou levné.

V jistém smyslu dělá Kauflandu konkurenci Penny market. Prodejny jsou sice malé, ale v Česku je jich téměř 400. Většina republiky má Penny mnohem blíž než Kaufland. Chcete-li kupovat spotřební zboží v Penny, musíte ale sledovat Penny leták. Malé prodejny nemají skladovací kapacitu na široký stálý sortiment, vybavení pro auta se proto objevuje jako akční zboží. Když ale vychytáte takovou akci, odměnou vám budou výrobky za super cenu a často překvapivě kvalitní.

Zkusit projít můžete také Albert letáky, je ale třeba dát pozor na prodejnu. V těch malých je totiž nepotravinový sortiment velmi omezený. O moc růžovější to s výbavou do auta ale není ani v prodejnách Albert Hypermarket. Ale třeba budete mít štěstí.