Autozásuvku najdete v každém autě. Běžně i několikrát. Pokud budete potřebovat vyšší napětí nebo větší počet zásuvek, můžete si ji nechat zabudovat také do panelu. Z autozásuvky můžete napájet telefon, tablet i navigaci nebo kameru. Jakou nabíječku si máte vybrat, aby vše fungovalo správně?

USB nabíječka do auta

Klasická nabíječka s USB konektorem, kterou využijete na nabití mobilu, tabletu nebo přehrávače. Existuje několik velikostí a provedení. Některé mají více výstupů a též různé napětí. Standardně je napětí 12 V, ale najdete i vyšší, například 24 V. Nabíječky s USB konektorem jsou nejčastěji využívaným typem.

Bezdrátová nabíječka do auta

Kromě USB nabíječky, ke které potřebujete kabel pro připojení, jsou na trhu i bezdrátové nabíječky. Ty fungují jako „nabíjecí" držák, do kterého připevníte telefon, přehrávač nebo navigaci. Nejčastěji bezdrátovou nabíječku uchytíte k ventilační mřížce nebo na sklo. Jsou ale i takové, které jednoduše přilepíte na palubovku.

Pozor na výstupní proud

Výstupní proud je jeden z nejdůležitějších atributů nabíječky. Základní nabíječka má výstup 1 A a hodí se pro většinu běžných zařízení. Jestli ale plánujete napájet zařízení s větší spotřebou, sáhněte po 2 a více ampérových nabíječkách. Jaký proud potřebuje dané zařízení, zjistíte z jeho štítku. My doporučujeme volit spíše nabíječky do autozásuvky s výstupním proudem alespoň 2 A.

Jeden a více výstupů

USB nabíječky dnes nejčastěji mají dva výstupy. Jestli budete vždy napájet pouze jedno zařízení, vystačíte si i s jedním. U více výstupových nabíječek může být problémem právě výstupní proud. Ten se totiž může dělit mezi výstupy. V případě nabíječky se dvěma výstupy a výstupním proudem 2 A tak může být každé zařízení nabíjeno pouze 1 či méně ampéry a v konečném důsledku se nemusí vůbec nabít.

Nabíječka pro různé telefony

Mnoho značek mobilních telefonů vyžaduje jiný konektor pro nabíjení a připojení. Pokud máte telefon se specifickým konektorem, hledejte nabíječku do auta přímo pro danou značku mobilu. GPS navigace v balíčku kabel obsahují a neměli byste mít problém je zapojit. Na trhu najdete dokonce i mikro nabíječku s více USB konektory a výstupním napětím až 5 V. Je opravdu malá a nemusíte se obávat, že by vám překážela.

Nabíječka na notebook

Pracovat z auta, tedy za podmínky, že nejste řidič, dnes není nic výjimečného. Ovšem baterka v notebooku vám nemusí vydržet po celou cestu. Nabíječku na notebook volte takovou, která má autoadaptér na notebook. Znovu je ale potřeba myslet na konektor, tedy koncovku, která sedí na váš počítač, a samozřejmě také na výstupní proud. V tomto případě doporučujeme volit nabíječku s jedním výstupem a minimálně 2 A.