Než se necháme nalákat na letní horské radovánky, prozraďte nám, Jakube, něco víc o areálu. Kde přesně Kraličák najdeme a opravdu se rozprostírá přes tři údolí?
Kraličák se opravdu rozprostírá přes tři údolí. Je součástí masivu Králického Sněžníka a najdete jej mezi Stříbrnicemi, Hynčicemi pod Sušinou a Štěpánovem. Každé údolí je jiné, má odlišný ráz a dynamiku. V zimě jsou propojeny lanovkami, v létě je můžete prozkoumat pěšky a nebo já osobně doporučuji vyrazit k nám na kole. Máme tu cyklotrasy všech obtížností, takže si je užije náročný sportovec i rodina s dětmi.

Takže léto na Kraličáku je ve znamení cyklistiky?
Je tomu tak, 19. června u nás proběhl velký závod ze série Kolo pro život, který si mohli užít amaterští nadšenci do cyklistiky.Ve stejný den jsme také zahájili pravidelný letní provoz nejmodernější lanovky v Česku.

Zdroj: KRALIČÁK s.r.o.

V čem je lanovka výjimečná?
Je to v první řadě komfort a bezpečnost. To pohodlí a tichý chod jsou nesrovnatelné s tím, co obecně známe. Pak je to rychlost, jakou pasažéry přepraví nahoru na kopec Štvanice i s jejich koly. Já osobně doporučuji okružní jízdu lanovkou, protože když se svezete i dolů, uvidíte nejkrásnější výhledy na celý masiv Hrubého Jeseníku.

Co jsou kromě lanovky největší taháky areálu?
Budujeme síť trailů, které budou primárně pro rodiny s dětmi, budou jednodušší, ale zábavné, bezpečné a kvalitní. Esem v rukávu jsou rybníky.Tři jsou schované v údolí Štěpánova a čtvrtý s příznačným jménem Úžas je v Hynčicích, kde si celé léto můžete půjčit paddleboardy, takže léto na horách má na Kraličáku úplně jiný rozměr, než byste čekali. Připraveno je také občerstvení na terase penzionu Kraličák, v kopuli u rybníka Úžas a ve velkém stanu ve Stříbrnicích, takže hlad u nás nehrozí. 

Zdroj: KRALIČÁK s.r.o.

A co méně sportovně zdatní návštěvníci, přece jen o pořádné kopce na Kraličáku není nouze?
Na ně jsme nachystaní také, sedačky nové lanovky budou mít speciální háky na kola, takže návštěvníky hravě vyvezeme na vrchol kopce Štvanice, odkud mohou vyrazit po cyklotrase na výlet nebo vyzkoušet některý z našich trailů. Hlavně pro rodiny s dětmi to může být zásadní v plánování výletů. 

To zní jako zábava na celý den a jak je to s jídlem, máme si přibalit oplatky a řízky do batohu?
Tak to opravu nemusíte, po obou stranách kopce Štvanice najdete občerstvení, ať už to bude terasa penzionu Kraličák, tak velký bílý stan ve Stříbrnicích, anebo několik kiosků rozesetých po areálu. Důraz budeme klást na kvalitu, na každém místě něco jiného. Takže se máte na co těšit!

Jak máte naplánovaný letní provoz?

Letní provoz bude podobný jako u většiny horských areálů, lanovka bude v provozu o prázdninách od pátku do neděle od 9 do 17 hodin. Nástupním místem jsou Stříbrnice, kde je velké neplacené parkoviště, toalety a občerstvení. Lanovkou jste za 5 minut nahoře na kopci. 

Co bych ještě rád zmínil, že u nás nemusíte bát žádných front u pokladen, lístek na lanovku si můžete koupit na pokladně, v samoobslužných kioscích nebo už po cestě v autě přes náš eshop a pak jít rovnou k turniketu. Aktuální informace o provozu a akcích najdete na našem webu na www.mujkralicak.cz

Horský Areál Kraličák, Stříbrnice 212, Staré Město, 788 32,
info@mujkralicak.cz