Ten, kdo míří do oblasti centrální Šumavy, nemůže tohle příjemné a malebné město minout. Na březích kdysi zlatonosné Otavy si podává ruku historie s přírodou, všední rušný den s prima prázdninovou náladou, která vyzývá k odpočinku i k nejrůznějším sportovním, společenským a kulturním aktivitám. Sušice a Sušicko je nejen branou Šumavy, ale branou do světa bohatých zážitků! Na Sušicku lze strávit pohodovou rodinnou dovolenou s malými dětmi, ale i aktivní sportovní pobyt. Najdete tu veškeré zázemí a vyžití v každém počasí.

Sušice náměstíZdroj: Destinace Sušicko

K dokonalému poznání nádherného města na řece Otavě se přímo nabízí síť turistických naučných stezek, tzv. Sušická pavučina. 20 km pěších stezek a hippostezek v okolí Sušice vám představí město ze všech směrů - jako město královské s bohatou historií a celou řadou kulturních památek i jako město moderní a krásné architektury 20. století. Představí vám Sušici jako kolébku sirkařství i jako oporu husitů. Jako místo, kde se můžete na chvilku zastavit u jednotlivých zastavení kované křížové cesty nebo kde se můžete vyřádit s dětmi při putování podél Otavy. Adrenalin zažijete v lanovém centru Offpark na okraji centra města, prochází tudy také příjemná Otavská cyklostezka. Za horkých dnů se osvěžíte nejen v řece Otavě, ale třeba na vybaveném městském koupališti a když právě nepřeje počasí, stačí zajít do moderního bazénu a wellness nebo na něco dobrého do některé z místních restaurací. Místní pivo Sušičák ochutnáte v pivovaru u Švelchů a na další výlet si nezapomeňte koupit něco dobrého ve vyhlášené pekárně u Rendlů.

Řeka Otava vodáctvíZdroj: Destinace Sušicko

Sušice se nachází v pomyslném trojúhelníku známých šumavských hradů Kašperk, Rabí, Velhartice a to mohou být vaše další výletní cíle. V celém kraji najdete ale spoustu dalších kulturních i přírodních zajímavostí, které můžete navštívit na kole, pěšky nebo na lodi při splouvání řeky Otavy. Nabízí se návštěva regionálních muzeí, například muzeum Lamberské stezky v Žihobcích, muzeum řemesel v Nezdicích či muzeum šumavských minerálů ve Velharticích. Po naučné stezce hajného Nasse se projdete v nádherném lesním prostředí u Soběšic, o zemědělském hospodaření v tomto kraji se dozvíte, pokud se vydáte po Farmářské stezce. Koho zajímá místní bohatá historie rýžování a těžby zlata, přijde si na své při procházce po stezkách v okolí Petrovic u Sušice. Další adrenalinové zážitky v okolí Sušice nabízí např. Bike x zone, síť trailových sjezdů pod vrchem Sedlo u Sušice nebo Outline centrum v Jiřičné, kde můžete vyzkoušet například kurzy přežití, ale na své si tady přijdou i děti, pro které je připraveno spoustu aktivit.

Naučné stezky na SušickuZdroj: Destinace Sušicko

Na Sušicku si přijdete na své bez davů lidí jak při výletech malebnou a přívětivou podhorskou venkovskou krajinou, tak při poznávání bohatého kulturního dědictví kraje či při mnoha sportovních aktivitách, které se tu nabízejí. Destinaci Sušicko, nepoznaný kout Šumavy, rozhodně stojí za to si užít!

Destinace Sušicko, z. s.
Poštovní ul. 10
Sušice 342 01
tel.: 606 276 101
destinace@susicko.cz
www.susicko.cz

Informační centrum města Sušice
Poštovní ul. 10
Sušice 342 01
tel. : 376 540 214
icsusice@mususice.cz
www.mestosusice.cz