Klášterní komplex nabízí široké spektrum zábavy:

Interaktivní expozice je věnovaná rodinám s dětmi. Velcí i malí návštěvníci se společně zabaví, ponaučí a zároveň prožijí něco neobvyklého a zajímavého. Jak fungoval knihtisk? Jaké oblečení se nosilo v době gotiky nebo renesance? Na jaké neduhy se kdysi používaly jednotlivé bylinky? To a mnoho více se v Klášterech můžete dozvědět a především si také vlastníma rukama vyzkoušet, jak se co v minulosti vytvářelo. Tak schválně, zvládli byste žít ve středověku? Svoje výrobky si samozřejmě můžete odnést s sebou domů jako malou vzpomínku.

Pro zvídavější návštěvníky je určená klášterní Rodinná hra plná záludných úkolů a hádanek. Tato hra je pravidelně obměňována. Návštěvníci projdou klášterním areálem – jak interiéry, tak exteriéry – a mají možnost prozkoumat mnoho jeho tajuplných zákoutí. V rámci hry navštívíte zároveň naši Interaktivní expozici se všemi jejími lákadly. Novinkou letošního léta je samostatná Cesta klášterními zahradami, při které budete na čerstvém vzduchu s pracovním listem plnit záludné úkoly a dozvíte se mnohé o rostlinách, bylinách i historii zahrad. Cestu můžou děti absolvovat i bez pomoci rodičů.

Zdroj: MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV o.p.s.

Další možností aktivního odpočinku pro všechny návštěvníky Klášterů jsou řemeslné dílny, kde si kromě zakoupení řemeslných výrobků můžete svůj produkt vlastnoručně vyrobit za asistence našich řemeslníků. Tyto dílny nabízejí také půldenní nebo celodenní workshopy. Můžete si vybrat z dílen kovářů, brašnáře, hrnčíře, švece, sedláře, sklářky nebo barvířky.

Kromě Interaktivní expozice také Kláštery celoročně pořádají nejrůznější akce a programy: sváteční tematická tvoření, jarmarky, představení pro děti, koncerty, letní kina nebo také dětské prohlídky a tábory. Na trzích na klášterním dvoře jsou nabízeny regionální produkty a řemeslné výrobky.

Návštěvníky, které zajímá církevní architektura a umění, nadchne Klášterní expozice s barokním kostelem, krásnými kaplemi, dochovanou křížovou chodbou a černou madonou. Kromě unikátních interiérů, stvořených pro rozjímání a odpočinek, nabízejí kláštery také rozsáhlé zahrady. Ty jsou v letním období volně přístupné pro veřejnost a v létě 2020 si v nich užijete například vysílání letních kin pod širým nebem, symfonické koncerty, tajemnou stezku pro děti i dospělé nebo nedělní rehabilitační cvičení.


Pro posílení po příjemně stráveném dni se v Klášterech nabízí Oddychové centrum, kde kromě klasických dezertů můžete ochutnat také dobrůtky dle tradičních receptů a poctivou kávu.

 Zdroj: MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV o.p.s.

Letní Program 2020

Od června do srpna jsou pro vaše ratolesti připraveny nejrůznější programy. Čekají vás například Klášterní příběhy formou komentovaných prohlídek pro děti nebo každou středu Tajemná stezka zahradou. Od června budete také moci dvakrát týdně pod širým nebem zhlédnout nejrůznější dokumenty či filmy, ať už novější nebo starší osvědčené klasiky.

Celé léto můžete každý den navštívit denní či noční komentované prohlídky expozic věnované klariskám, minoritům, životu v klášterech a klášterní architektuře. V zahradách si každé nedělní dopoledne můžete protáhnout tělo rehabilitačními cviky. Dvakrát v měsíci na vás čekají také farmářské a řemeslné soboty s prodejem regionálních výrobků a místních řemeslných produktů.

Zdroj: MĚSTSKÉ DIVADLO ČESKÝ KRUMLOV o.p.s.

Kromě těchto pravidelných akcí se v létě můžete těšit také na červnový Víkend otevřených zahrad s programem pro malé i velké, dále na vás čekají koncerty účastníků pěveckých a interpretačních kurzů, festival staré hudby, lyrové sympozium a oblíbené Sympozium vinutých perel.

Jako rozloučení s létem budou děti opět hledat Klášterní zlaťák.

Projekt obnovy Klášterů, jehož obdobu jinde v Česku nenajdete, byl spuštěn v roce 2015, kdy byl komplex po kompletní revitalizaci otevřen veřejnosti.

Více informací k expozicím a letnímu programu zjistíte na www.klasteryck.cz nebo na tel. čísle 725 554 705.