Areál nabízí 30 km trailů čtyř obtížností od nejlehčích po ty náročnější. Lehké stezky jsou vhodné i pro začínající cyklisty a obzvláště zábavné jsou při sjezdu na našich terénních koloběžkách. Rozcvičit se navíc můžete na Pump Trucku přímo na vrcholu, který simuluje jízdu po trailu. Užijte si nezapomenutelnou jízdu na nejdelších flow-trailech v Evropě. Vy i Vaše děti určitě oceníte, že Trail Park Klínovec je obsluhován lanovkou. Cestou nahoru si tedy odpočinete a jako bonus se můžete pokochat krásnými výhledy do okolí.

Zdroj: Karlovarský kraj

Na Klínovci se o vás postaráme ve všech ohledech. V naší půjčovně máme připravena kola pro malé i velké. Věděli jste, že si kola můžete zarezervovat i online? Ke každému zapůjčenému kolu nebo koloběžce vás navíc zdarma vybavíme cyklistickou helmou. Samozřejmostí je i kompletní zázemí jako myčka kol, servis, restaurace a rychlá občerstvení.

Klínovec v létě potěší nejen špičkovými zážitky na kole, ale také rozsáhlou sítí značených tras pro pěší, které vás provedou po krásách Krušných hor s úžasnými výhledy do okolí. Pro ty nejmenší je u spodní stanice lanové dráhy Prima Express udržován skákací hrad.

Pro milovníky horských kol je připraveno dalších bezmála 70 km značených tras. Všechny tyto trasy začínají na vrcholu Klínovce a vedou k lanové dráze Prima Express. Cross country okruhy, vyznačené po lesních cestách, prověří fyzickou kondici i techniku jízdy. Zažijete lesní stezky, strmá klesání, ale také náročné výjezdy.

 Zima na Klínovci

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenního skipasu.

Zdroj: Karlovarský kraj

Ve Skiareálu Klínovec najdete kompletní zázemí špičkového lyžařského střediska. Samozřejmostí jsou uměle zasněžované sjezdovky a jejich denní úprava. Lanovky jsou kryty pro Skiareál Klínovec typickou oranžovou bublinou, která vám poskytne nadstandardní komfort při jakémkoliv počasí. Byli jsme totiž prvním areálem v ČR, který měl lanovou dráhu s krycí bublinou a nyní již máme celkem tři takové lanové dráhy, z toho jedna s vyhříváním sedadel. Řídíme se totiž heslem: Více bublin, více komfortu.

Nejdelší ze sedačkových lanovek obsluhuje sjezdovku do Jáchymova, která s délkou 2950 metrů a šířkou 50 – 100 metrů patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v České republice. K dispozici jsou půjčovny lyžařského vybavení a certifikovaní instruktoři v lyžařských školách.

Během lyžování i po něm si můžete vybrat z několika restaurací, rychlých občerstvení a apres-ski stanů, kde jsou pro Vás denně připravována čerstvá jídla a nápoje všeho druhu.

Pro běžkaře je udržováno 50 km běžeckých tratí včetně populární lyžařské magistrály vedoucí na Horní Halži.

Díky dlouhodobému zaměření na nejmodernější zasněžovací systémy pravidelně otevíráme jako jeden z prvních areálů. Za prioritu to bereme již několik let, a tak každý rok investujeme do dalších nových technologií a vylepšení.

Klínovec, 1244 metrů nad mořem, je hora v severozápadních Čechách, nejvyšší vrchol Krušných hor, nejvyšší bod okresů Karlovy Vary a Chomutov a také Karlovarského a Ústeckého kraje. Jde o čtvrtou nejprominentnější českou horu.