Město Holýšov

Holýšov nabízí turistům a cyklistům celou řadu zajímavých cílů a služeb. Na letošní léto Vám nabízíme několik tipů, jak strávit v létě volný čas v Holýšově a v nejbližším okolí.

Zázemí pro cyklisty
Pro cyklisty je u budovy radnice na náměstí 5. května 32 umístěna nabíjecí stanice pro elektrokola. Tato nabíjecí stanice je cyklistům přístupná 24 hodin denně a je zdarma. Na náměstí 5. května 32 je před budovou radnice rovněž umístěna informační tabule pro cyklisty, jejíž nedílnou součástí je sada nářadí, kterou mohou cyklisté využít pro opravu svých kol.

Mezinárodní cyklostezka CT3
V letošním roce byla v Holýšově dokončena část mezinárodní cyklostezky CT3, která spojila Holýšov s nedalekým Staňkovem. Můžete tedy vyrazit z Holýšova po kvalitním zpevněném povrchu směrem  ke Staňkovu a dopřát si odpočinek u stolu, který se nachází přesně na hranici katastrů města Staňkova a města Holýšova.

Naučná stezka Historie Holýšova
Trasa naučné stezky měří téměř 8 km a během cesty Vás na různé zajímavosti upozorní pět naučných zastavení. Stezka je vhodná pro cyklisty i pro pěší. Naučné stezka prochází kolem kostela sv. Petra a Pavla, kolem památného stromu jilm vaz, vede k bývalému koncentračnímu táboru, dále k Pičmanovu mlýnu, do areálu bývalé muniční továrny a k zaniklé vsi trubce. Na trase jsou umístěna dvě odpočinková místa. K naučné stezce je v informačním centru v Holýšově k dispozici leták s podrobnými informacemi a mapkou.

Naučná stezka podle pověstí z Holýšova
Naučná stezka podle pověstí z Holýšova Vás provede Holýšovem a okolím. Má celkem 8 stanovišť, na každém stanovišti je osazený dřevěný sloup. Na sloupu je umístěna destička s plastickým reliéfem. Pokud při návštěvě jednotlivých stanovišť obkreslíte reliéfy na list papíru a všechny přinesete do informačního centra, získáte drobný suvenýr.

Kejvákova vyhlídka
Kejvákova vyhlídka byla otevřena v roce 2015. Vyhlídka se nachází nedaleko Dolní Kamenice v nadmořské výšce 420 metrů nad mořem. Na Kejvákově vyhlídce je umístěna lavička se stolem a informační tabule. Z vyhlídky můžete spatřit vrch Hoher Bogen v Německu, nejvyšší vrchol českého lesa Čerchov, hřeben Haltravy, Starý Herštějn a další blízká či vzdálená místa. 

Dům dějin Holýšovska a Informační centrum Holýšov
Dům dějin Holýšovska a informační centrum naleznete na náměstí 5. května 18 v budově historického statku. Můžete si zde prohlédnout stálou expozici, která je věnována historii města Holýšov a především historii druhé světové války. V Domě dějin Holýšovska se nachází informační centrum.

Od 1.června do 5. září 2021 si můžete v Domě dějin Holýšovska prohlédnout výstavu minerálů a zkamenělin  ze sbírky Michaela a Anny Plecitých.
Otevírací doba:
Po: zavřeno
Út – Pá: 9:00 . 12:00 12:30 – 17:00
So – Ne: 13:00 – 17:00
www.dumdejinholysovska.cz

Plakát - nerostyPlakát - nerostyZdroj: Město Holýšov

Pozvánka na holýšovskou pouťProgram pouťových slavností – parkoviště za KD Holýšov
Pátek 25.6.2021
20.00 -  J.A.R. Business revival
22.00 - ARGEMA 

Sobota 26.6.2021
15.00 -  David KRAUS s kapelou
16.45 -  O5 a Radeček
18.30 – Laura a její tygři
20.45 – Pavel CALTA s kapelou
22.30 – Bára BASIKOVÁ a  Basikband 

Neděle 27.6.2021
14.30 – dechová kapela HÁJENKA
16.30 – MAXÍCI
18.00 – CRAZY DOGS

Časy začátků koncertů jsou pouze orientační !Pouťové slavnostiPouťové slavnostiZdroj: Město Holýšov

Město Holýšov
náměstí 5. května 32
345 62 Holýšov
Tel.: +420 379 412 600
E-mail: podatelna@mestoholysov.cz

 Zdroj: Město Holýšov