Právě lokalita u výjezdu z obchodního centra Forum v Ústí nad Labem patří k těm, kde se bourá nejvíce v celém regionu. „Je to tam hodně nepřehledné. Obrovský provoz, všichni spěchají. Jsou tam zákazy odbočení, které někteří řidiči nerespektují. Někteří zmatkují, je tam hodně odboček, navíc tam není kvůli viaduktu dobře vidět. A další nedávají pozor,“ myslí si Petr Jánošík, který místem denně projíždí. Stavebně místo, kde stojí obchodní centrum, nedaleko je rušný kruhový objezd a situaci komplikuje také viadukt, příliš upravit nelze.

Zdroj: Zadavatel inzerce

Rizikové místo najdete zde.

Jak potvrzuje krajský koordinátor BESIP pro Ústecký kraj Milan Stehlík, pokud jde o spodní výjezd z OC Forum, jde o celkově problematickou lokalitu. „A to včetně okružní křižovatky pod Větruší a následně křižovatky Střelecká x Přístavní (Pražská). Podle dat Policie ČR jsou nehody rozprostřeny do celého prostoru. Věřím, že plánovaná přestavba tohoto úseku přispěje k vyšší bezpečnosti a sníží celkovou nehodovost v lokalitě,“ říká Milan Stehlík a dodává, že i výjezd z OC Forum do ulice Malá Hradební není bezproblémový. „Prospělo by tam častější údržba zeleně, která zde brání ve výhledu řidičům.“

Každý rok na silnicích zbytečně umírají stovky lidí. Podívejte se na www.portalnehod.cz, kde najdete místa, kterým je lépe se vyhnout, nebo dbát zvýšené opatrnosti.

 Zdroj: Zadavatel inzerce