Snad proto její návštěvníky překvapí nejen vodní plocha o rozloze 33 hektarů s certifikovaným autokempem, ale také moderní sportoviště, cyklotrasy, originální místa s občerstvením a v neposlední řadě mnoho kulturních a společenských událostí, které jsou spjaty právě s přehradou a které každé léto přilákají tisíce zájemců.

Když pojedete z Ostravy do Beskyd, uvidíte za Frýdkem-Místkem most spojující Hodoňovice a Kunčičky u Bašky, dvě původně samostatné vesnice, jež tvoří od roku 1960 s Baškou jednu obec. Když na most najedete, dovede vás až do centra, kde vedle kostela sv. Václava, obecního úřadu a prodejny potravin, uvidíte moderní stavbu nové devítileté základní školy. Odtud je to už jen několik set metrů k vodní nádrži Baška s autokempem a moderními sportovišti.

Zdroj: zadavatel inzerce

V Autokempu Baška je široká škála možností k ubytování (chatky, stany, karavany, obytné přívěsy, apartmány nebo pokoje). Sezóna začíná 1. června a končí 30. září. Mimo koupání a vodních sportů je možné si také zapůjčit loďku a projet se po přehradě. Sportoviště nabízejí prostředí pro volejbal, tenis, nohejbal, stolní tenis a plážový volejbal.

Na přehradě se odehrává také velké množství akcí. Nejznámější jsou Baškohrátky, jejichž program je složen ze soutěže netradičních po domácku vyrobených plavidel, z doprovodných akcí a bohatého hudebního programu populárních kapel. Každoročně se při nich sejde až 4000 návštěvníků.

Občerstvit se lze přímo v autokempu: občerstvení U Lesa, občerstvení Na Pláži, občerstvení Terasa, nebo v několika místních hospůdkách: hostinec Bašťanka, hostinec Kotva, hospoda U Studny, penzion Baška Voda, restaurace se saunou STAMAR, hospoda Pohoda, hostinec U Čendy, hospůdka Na Hřišti, cyklo bar Lašský dvůr.

Zdroj: zadavatel inzerce

Baška je vhodná na cykloturistiku nejen po blízkém okolí. Vzhledem k dobré poloze obce je lákavé podniknout výlety do blízkých Beskyd, které jsou rájem cyklistů pro svou hustou síť cyklostezek. Pokud zvolíte cestu autem, je to jen čtvrt hodiny do Ostravice, z níž je možno vystoupat na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd Lysou horu (1323m). Z Kunčic pod Ondřejníkem, které jsou 20 minut autem z Bašky, vede trasa na Pustevny se stavbami Dušana Jurkoviče Libušínem a Maměnkou a se sochou Radegasta, který je symbolem zdejšího oblíbeného piva. V případě špatného počasí jsou v blízkém Frýdku-Místku aquapark a zastřešená sportoviště.

Obecní úřad Baška, Baška 420, 739 01 Baška, web: https://www.baska.cz
e-mail: podatelna@baska.cz

Zdroj: zadavatel inzerce