Na náměstí u kostela se dáte doprava, v infocentru získáte základní informaci, co vše je dostupné a začnete prohlídkou muzea, které v dokumentu odhalí historická fakta. Potom sami, nebo v doprovodu průvodce, vyšlapete do kopce, cestou se zastavíte v kostele, je-li otevřen, a hurá do zámeckého areálu, kde sice probíhá rekonstrukce, ale také zcela jistě nějaká výstava (státní zámek má vlastní služby a pravidla) a poté načerpáte energii v krásném parku u soch M. B. Brauna.

 Zdroj: LEADER ACADEMY o.p.s.

Vyhládlo Vám? Tak hurá zpátky do obce, třeba jinou cestou, kde na Vás již čeká restaurace a stylová kavárna. Děti se mohou zabavit na letní zahradě (houpačky, skluzavka, pískoviště), bezbariérový přístup. Žaludek naplníte dobrým obědem a na odpoledne si domluvíte návštěvu u některého z místních malých farmářů. 

Zdroj: LEADER ACADEMY o.p.s.

Už jste se unavili? Nevadí, nocleh na staré faře bude skvělým zážitkem, co když tam opravdu straší? Další den můžete vyrazit do bývalého vojenského prostoru a o dalších nečekaných možnostech Vám rádi povíme, až k nám přijedete. 

Těšíme se na Vás! 

Turistické informační centrum, muzeum  i restauraci ve Valči naleznete:
Turistické informační centrum
Široká 182 (vedle kostela)
364 53 Valeč v Čechách
tel.: 737 444 602
e-mail:tic@muzeum-valec.cz
www.tic-muzeum.cz