Poloha města je ideálním výchozím bodem pro vaše aktivity, u mnoha z místních hotelů si doslova můžete přímo u vstupu nasadit běžky či skialpy a vyrazit rovnou do přírody nebo na běžecké tratě, kterých je v okolí města víc než dost.

Zdroj: Město VrchlabíZdroj: Libor Sváček
Lyžařský ráj
Horské město Vrchlabí leží přímo v srdci krkonošských hor, je tak ideálním výchozím bodem pro výlety na skialpech nebo běžkách. Za vyzkoušení rozhodně stojí místní běžecké okruhy v areálu Vejsplachy, kde můžete trénovat až do setmění, areál je osvětlen. 

Pravidelně upravované běžecké tratě v areálu Vejsplachy jsou kousek od centra města. Uměle zasněžovaná trať je dlouhá 3,75 km a osvětlená do 20 hodin každý den. Další kilometry upravovaných běžeckých tratí vedou z Vrchlabí směrem na Strážné, Špindlerův Mlýn, Benecko, Dolní Dvůr, Lánov, Černý Důl či Horní Brannou a Jilemnici.

Zdroj: Město Vrchlabí
 4 lanovky přímo nad městem

Přímo nad městem najdete rozlehlé lyžařské areály. Skiareál Bubákov a Skiareál Herlíkovice můžete projezdit na jeden skipas a využít Skibus zdarma z centra města či od vašeho ubytování. Oba skiareály nabízí zázemí pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře. Z Herlíkovic se můžete vypravit čtyřsedačkovou lanovkou na vrchol Žalý 1019 m n. m. a podívat se na zasněžené vrcholky Krkonoš z kamenné rozhledny. 

Skiareál Kebrlák se nachází pouhých 400 m od centra města a je ideálním areálem pro začínající lyžaře, sousedí zároveň se Skiareálem Kněžický vrch, který je ideálním místem pro děti i začínající lyžaře. Nastoupit zde můžete na běžecké tratě, které vás zavedou až na Benecko či Horní Mísečky.

Zdroj: Město Vrchlabí
Bruslení v kryté hale

Ze zimních radovánek si ve Vrchlabí můžete také užít bruslení v krytém zimním stadionu přímo v centru města. Anebo si tu vychutnat večerní hokejový zápas místního týmu HC Vrchlabí.

Zdroj: Město Vrchlabí
Zajímavosti města 

Ve dnech odpočinku a relaxace navštivte Krkonošské muzeum Čtyři historické domky s bohatou expozicí o městě Vrchlabí a životě v Krkonoších. Příjemný klid v centru města skýtá zámecká a klášterní zahrada. V blízkosti zahrad stojí za návštěvu Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání Krtek pod Správou KRNAP, jehož autorem je Ing. arch. Petr Hájek. Každoročně potěší návštěvníky města nevšední dřevěný Krkonošský pohádkový betlém v životní velikosti, který je umístěn na okraji zámeckého parku vedle náměstí TGM.

 Zdroj: Město Vrchlabí
Na náměstí v budově radnice nezapomeňte zavítat do Regionálního turistického informačního centra Krkonoše, kde získáte nespočet zajímavých nejen tištěných informací, které vás provedou křížem krážem Vrchlabím a poodhalí Vám další střípky z historie i současnosti města.

Zdroj: Libor Sváček

Regionální turistické informační centrum Krkonoše

Krkonošská 8, Vrchlabí
+420 499 405 744, info@krkonose.eu
www.mestovrchlabi.cz
FB, IG @vrchlabizije