Lev Gustík jako symbol města Hradec Králové zve děti a jejich rodiče na dobrodružné poznávání města a jeho okolí.

V samotném Hradci Králové poznejte loutky, projeďte se na parníčku nebo dětské železnici, pořádně se rozhlédněte z Bílé věže nebo probádejte muzeum s muzejním pavoučkem. V městských lesích při projížďce na kole potkáte dřevěné pohádkové postavičky i živá zvířata v oborách. Pro zapálené hvězdáře je připravena planetární a galaktická stezka. V Kempu Stříbrný rybník pak k aktivitám přidají kopu další  adrenalinové zábavy.

Vymýšlíte prázdninový program malé umělce? Se lvem Gustíkem se z nich můžou stát loutkoherci nebo výtvarní umělci v Labyrintu Divadla Drak a v Galerii moderního umění.

I ve městě lev Gustík vytáhne děti za přírodou. Malí přírodovědci objeví Amazonku v Obřím akváriu, prozkoumají živočichy v teráriích Přírodovědného centra nebo poznají obnovitelné zdroje v Labské elektrárně Hučák.

Expozice vodní elektrárny HučákExpozice vodní elektrárny HučákZdroj: Ondřej Litera

Lije jako z konve? Se lvem Gustíkem můžete vyrazit na hřiště, i když prší. V Toboga Tongo žádná nuda nehrozí. A když přestane pršet, děti si zařádí v Lanovém parku na Větvi.

Máte doma malého strojvůdce, kapitána nebo technika? Lev Gustík vás vezme na palubu labského kolesového parníčku, do vagónu turistického vláčku nebo na dětskou železnici.

Aktivity na Labi v centru městaAktivity na Labi v centru městaZdroj: Miroslav Podhrázský

Slunce pálí? Hurá s dětmi k vodě třeba na Koupaliště Flošna, do Akvacentra s 50 m bazénem, na koupaliště do Lodína, na Slezskou plovárnu, na Správčák nebo k dalším písníkům za město.

Koupaliště FlošnaKoupaliště FlošnaZdroj: Archiv města

Loví vaše děti rády kešky? V Hradci Králové mohou lovit lvíčky! Vyražte se lvem Gustíkem po stopách hradeckých lvů - na malé a velké lví stezce jich ulovíte celou smečku. A budete potřebovat jen mobil s foťákem.

Lev Gustík má taky něco speciálního pro rodiče! Oázu klidu vychutnáte v hradeckých parcích,  v Zahradě léčivých rostlin,  „kumšt“ zlatých českých ručiček oceníte v Muzeu Petrof a historii farmacie odhalíte v Muzeu českých lékáren.

Lev Gustík se s malými cestovateli vydá i za brány města Hradec Králové . Mnoho míst v okolí nabízí zábavu i poznání. Staňte se na chvíli archeologem v Archeoparku Všestary, pozorujte zvířata v Zooparku Stěžery, Bioparku Štít a v Hravém Poníkově.  Zahrajte si na princezny a rytíře na zámcích Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou či Hrádku U Nechanic, nebo vystoupejte na rozhledny Milíř a Chlum s pohledem na bitevní pole z roku 1866. Obdivujte kouzlo historie a tradic v Podorlickém skanzenu v Krňovicích, v Muzeum hraček v Novém Bydžově a v Muzeu betlémů v Třebechovicích.

www.gustik.cz

 Zdroj: Statutární město Hradec Králové