Lev Gustík jako průvodce zve děti a jejich rodiče na dobrodružné poznávání města Hradec Králové a jeho okolí. V samotném Hradci Králové poznejte loutky, projeďte se na parníčku nebo dětské železnici, pořádně se rozhlédněte z Bílé věže nebo probádejte muzeum s muzejním pavoučkem. V městských lesích při projížďce na kole potkáte dřevěné pohádkové postavičky i živá zvířata v oborách. Pro zapálené hvězdáře je připravena planetární a galaktická stezka. V Kempu Stříbrný rybník pak k aktivitám přidají kopu další adrenalinové zábavy.

Zdroj: Ondřej Litera

Vymýšlíte prázdninový program malé umělce? Se lvem Gustíkem se z nich můžou stát loutkoherci nebo výtvarní umělci v Labyrintu Divadla Drak a v Galerii moderního umění.

I ve městě lev Gustík vytáhne děti za přírodou. Malí přírodovědci objeví Amazonku v Obřím akváriu, prozkoumají živočichy v teráriích Přírodovědného centra nebo poznají obnovitelné zdroje v Labské elektrárně Hučák.

Zdroj: Ondřej Litera

Lije jako z konve? Se lvem Gustíkem můžete vyrazit za zábavou, i když prší. V parku Fly Zone nebo v dětském centru Budulínek žádná nuda nehrozí. A když přestane pršet, děti si zařádí v lanovém parku Na Větvi.

Máte doma malého strojvůdce, kapitána nebo technika? Lev Gustík vás pozve na palubu labského kolesového parníčku, do vagónu turistického vláčku nebo na dětskou železnici.

Zdroj: Ondřej Litera

Slunce pálí? Hurá s dětmi k vodě třeba na Koupaliště Flošna, do Akvacentra s 50 m bazénem, na koupaliště do Lodína, na Slezskou plovárnu, na Správčák nebo k dalším písníkům za město.

Loví vaše děti rády kešky? V Hradci Králové mohou lovit lvíčky! Vyražte se lvem Gustíkem po stopách hradeckých lvů - na malé a velké lví stezce jich ulovíte celou smečku.

Zdroj: Ondřej Litera

Lev Gustík má taky něco speciálního pro rodiče! Oázu klidu vychutnáte v hradeckých parcích,  v Zahradě léčivých rostlin,  „kumšt“ zlatých českých ručiček oceníte v Muzeu Petrof a historii farmacie odhalíte v Muzeu českých lékáren.

Lev Gustík se s malými cestovateli vydá i za brány města Hradec Králové. Mnoho míst v okolí nabízí zábavu i poznání. Staňte se na chvíli archeologem v Archeoparku Všestary, pozorujte zvířata v Zooparku Stěžery, Bioparku Štít a v Hravém Poníkově.  Zahrajte si na princezny a rytíře na zámcích Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou či Hrádku U Nechanic nebo vystoupejte na rozhlednu Chlum s pohledem na bitevní pole z roku 1866. Obdivujte kouzlo historie a tradic v Podorlickém skanzenu v Krňovicích, v Muzeum hraček v Novém Bydžově a v Muzeu betlémů v Třebechovicích.

Zdroj: Ondřej Litera

www.gustik.cz