Na jaře jsme takto přišli o plánovaný koncert Radůzy, besedu s Ladislavem Špačkem, několik koncertů vážné hudby (například Koncert bez hranic s německým tenoristou Thorstenem Bütnerem) i nejrůznějších jiných žánrů v Cavern klubu a několik divadelních představení, například Listování s Lukášem Hejlíkem, nebo činohru Zamilovaný sukničkář s Lukášem Vaculíkem, či každoroční ochotnickou přehlídku KaDiBřez.

Živou se snažíme místní kulturu udržet i s využitím sociálních sítí. Na naší FB stránku vkládáme odkazy na on-line koncerty, je zde ke shlédnutí přednáška o Bílé hoře a video z instalace výstavy Lukáše Musila v Galerii Josefa Lieslera. Pokud se půjdete projít na zdravotní procházku, můžete shlédnout novou výstavu Petry Píckové v Galerii pod širým nebem na Studentském náměstí – Kojení je láska

Fotografie z Galerie Josefe LiesleraZdroj: Jana Hronská

  Fotografie z Galerie Josefe Lieslera

Museli jsme oželet i velké tradiční akce v čele s Císařským dnem, na který se každoročně sjíždí návštěvníci z celé republiky i ze zahraničí. Kromě něj byly zrušeny i Pivní slavnosti, Narozeniny Maxipsa Fíka, Flerjarmark a Vinobraní. Některé akce se naštěstí podařilo posunout, takže jsme v září alespoň mohli ocenit kulinářské speciality na Kadaňském food festivalu a podařilo se domluvit náhradní termíny na 4TET a koncert Vítkova kvarteta. Těšit se můžete také na přesunutý koncert Dagmar Peckové, který je naplánován na konec příštího roku.

Připravena je již také plesová sezona, zda ale bude moci proběhnout záleží na vývoji situace a s tím spojená nařízení vlády. Zatím jsme optimističtí a doufáme, že se uskuteční alespoň akce, které plánujeme v horizontu příštích měsíců, jako je například koncert Pavla Šporcla 15. prosince, či tradiční Masopust.

Adventní čas bude současnou situací také ovlivněn, tradiční akce Kadaňský advent s rozsvícením vánočního stromu byla bohužel také zrušena. O vánoční atmosféru ale nepřijdete. V původním termínu, tedy 28.11. zapálí starosta města spolu s panem farářem první svíci na adventním věnci a dají pokyn k rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Toto bude možné sledovat alespoň ze záznamu prostřednictvím Facebooku. Na náměstí bude také po celou dobu adventu umístěná poštovní schránka se zvoničkou na dopisy pro Ježíška, budou zde dřevěné jesličky a vánoční fotokoutek. Rodiny se tak můžou individuálně vypravit do centra na vánočně laděnou procházku.

Aktuální informace o kulturním dění v Kadani sledujte na www.kultura-kadan.cz a https://www.facebook.com/kulturavkadani

Doufejme, že se celková situace brzy zlepší a budeme Vám moci znovu nabídnout naše kulturní pořady, divadelní představení, koncerty a velké slavnosti.