Skiareál Rokytnice nad Jizerou dne 25. 12. 2019 spustil již dlouho očekávaný provoz, avšak z důvodu nedostatku sněhu pouze pro pěší a běžkaře. Byla spuštěna lanová dráha Horní Domky a lanová dráha na Lysou horu, která přepravovala turisty a běžkaře v půlhodinových intervalech, od 10:00 do 16:00hod.

 Zdroj: Spartak Rokytnice, a.s.

Od 31. 12. 2019 spustil areál další část, již připravenou pro lyžaře, a to lanovku Horní Domky a vlek Kaprun I s přilehlými sjezdovkami. Jako v loňském roce se začalo lyžovat za zvýhodněné celodenní jízdné. Lanovka na Lysou horu bude celý den 31. 1. 2019 stále k dispozici i pro běžkaře, v půlhodinových intervalech.

 Zdroj: Spartak Rokytnice, a.s.

„Rozšíření provozu pro lyžaře o stěžejní lanovku na Lysou horu je předběžně plánováno na další víkend. S velkým úsilím připravujeme areál na zahájení plnohodnotné sezóny a doufáme, že se nám podaří zajistit pro naše návštěvníky co nejlepší lyžařské podmínky. Rádi bychom co nejdříve uvedli do provozu také skiareál Studenov, který je však jako vrchní část sjezdovek na Lysé hoře závislý převážně na přírodním sněhu. S nadějí proto očekáváme další nadílku přírodního sněhu, ale výhledy počasí a klimatické podmínky i pro další zasněžování nejsou moc dobré“ uvádí k plánovanému zahájení sezóny v Rokytnici Dr. Vít Pražák, ředitel areálu.

Zdroj: Spartak Rokytnice, a.s.

Rokytnice nad Jizerou se nachází v západní části Krkonoš, nabízí 17 km sjezdovek, 2 čtyřsedačkové lanovky a 6 vleků. Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Pyšní se sjezdovými tratěmi všech úrovní obtížnosti, které patří mezi nejdelší v Čechách a místy dosahují šířky až 100 m. Naproti tomu sjezdovky ve skiareálu Studenov, který je od Lysé hory vzdálen přibližně 3,5 km, jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, milovníky odpočinkového lyžování a snowboardisty.

Zdroj: Spartak Rokytnice, a.s.

V posledních letech se značně rozšířila nabídka doplňkových služeb, zejména ve skiareálu Horní Domky. Přímo v budově odbavovacího terminálu lanovky Horní Domky je nainstalovaný pick-up box pro možnost objednání skipasu online s výhodnou 10% slevou. Návštěvníkům odpadá čekání ve frontách a povinnost kupovat skipasy na pokladnách. Denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar, Lange a Look. Je možno si zde zapůjčit k ozkoušení letošní modely lyží všech druhů od slalomek až po all-moutain lyže. Součástí půjčovny je i technický servis lyží a úschovna. V roce 2017 byla nově otevřena také půjčovna vybavení pro skialpinisty, v provozu bude i obchod se sportovním zbožím zásobený doplňky výše jmenovaných značek, oblečením od firmy Relax a Hannah. Všechny tyto služby zajišťuje firma Major Ski School, samozřejmostí je i dětský pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších lyžařů a samotná lyžařská škola, kde výuku vedou certifikovaní instruktoři.

Zdroj: Spartak Rokytnice, a.s.

Zdroj: Spartak Rokytnice, a.s.

Zdroj: Spartak Rokytnice, a.s.