1.      Myslete průběžně na své zdraví

Za vším stojí hlavně imunita - pomyslná bezpečnostní a úklidová služba lidského těla. Imunita rozpoznává cizorodé látky od vlastních, brání jejich vniknutí do organismu a v případě jejich průniku je likviduje. Správně pracující imunitní systém je zárukou, že v těle nebude nic, co tam nepatří. Stav imunitního systému ovlivňuje celá řada faktorů, zejména životní styl. Jak je možné imunitu posílit? Např. díky vyvážené stravě - vypijte každý den alespoň dva litry čisté vody, nezapomínejte na každodenní přísun čerstvého ovoce a zeleniny, vynechejte ze své stravy „rychlé“ cukry a polotovary. Každý den si dopřejte pohyb na čerstvém vzduchu, dbejte na dostatek spánku. Nezapomínejte si mýt ruce častěji a pořádně, zejména před jídlem – velká část virů se do těla dostane právě díky našim rukám.

 2.      Vyvarujte se stresu a únavě

Období léta a dovolených může být pro někoho velká změna, kvůli které se člověk stresuje více než obvykle. Kombinace termínů v práci s obyčejným balením a přípravou na cesty, kdy přemýšlí, co si s sebou vezme a hlavně nechce nic zapomenout, bývá velmi únavná. Člověk je i v napětí, zda všechno dobře dopadne. Také samotná změna prostředí může být pro někoho stresující. Podobně, jako to, že bude se svými blízkými 24 hodin denně. Únava a stres mohou být příčinou prvních problémů s imunitou. Abychom těmto stresům předešli, je vhodné si již dopředu rozplánovat jednotlivé pracovní úkoly, vypracovat seznam věcí, které si s sebou zabalit, před odjezdem zkontrolovat hlavně doklady či léky. A hlavně musíme být nad věcí a uvědomit si, že pokud něco zapomeneme, vždy to půjde nějak vyřešit a dovolenou si i bez tak chceme hezky užít.

 3.      Pozor na klimatizaci

Klimatizace je v létě nepřítelem organismu číslo jedna. Ačkoliv můžeme mít pocit, že pobyt v chladnějším prostředí nám dělá dobře, měli bychom myslet na to, že naše tělo se s přechody mezi teplotami vyrovnává jen těžko. Teplotní rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl překročit 5°C. Doporučujeme také vrstvit oblečení, vyvarujete se tak situaci, kdy vám bude v klimatizované místnosti zima.

 4.      Sportování s mírou

V létě rádi experimentujeme a objevujeme nové sporty. Obecně i více sportujeme než obvykle. Sport a pohyb na čerstvém vzduchu výrazně prospívá našemu zdraví, ale je důležitě si uvědomit, že po vyšší fyzické aktivitě se musíme o náš organismus náležitě postarat. Měli bychom se vyvarovat extrémům. Po každé aktivitě je vhodné dát tělu čas na regeneraci a odpočinout si. Ideálním pomocníkem ke zklidnění těla i mysli je i obyčejná voda - dopřejte si odpočinek ve vířivce, jděte si zaplavat, ale dejte pozor na prochladnutí, po koupeli i sportu se vždy co nejrychleji převlečte do suchého oblečení.

 5.      Buďte připraveni nejen na léto

Připravte si do lékárničky na dovolenou i Preventan® Akut, který funguje jako záchranná brzda při prvních příznacích, když na vás něco „leze“. Preventan® Akut, český originální doplněk stravy, obsahuje směs biologicky aktivních látek ProteQuine®, která společně s vitaminem C pomáhá vaší imunitě udržet se ve formě. Přispívá k obranyschopnosti organismu a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Díky přírodnímu složení je Preventan® Akut vhodný i pro diabetiky. Pro děti je určená varianta Preventan® Junior Akut.
Aktivní i rekreační sportovci by si měli přibalit i Preventan® Sport, doplněk stravy přispívající k normální funkci imunitního systému, který navíc díky obsahu vitaminu D3, zinku a jódu podporuje správnou činnost svalů, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

A nezapomeňte, v srpnu je čas myslet i na posilování imunity před podzimním obdobím, ideálním pomocníkem vám k tomu může být Preventan® Clasic. Tento doplněk stravy je určený k dlouhodobému užívání k zajištění normální funkce imunitního systému. Preventan® Clasic pomáhá organismu udržet imunitu v dobrém stavu za pomoci vitaminu C a patentované směsi biologicky aktivních látek ProteQuine®.

 Zdroj: PREVENTAN

Více na https://www.preventan.cz