Pavla Hnyková Haidlová

Po dlouhé době se v Centru Babylon otevřel originální liberecký Aquapark, který byl vybudován ve stylu příběhů Julese Verna. Ocitnete se tu v tajuplném světě, který nabízí bohatou škálu aktivit. Najdete tu čtyři tobogány, divokou řeku, můžete si vyzkoušet i zběsilou jízdu trychtýřem. K odpočinku lze využít whirpooly v jeskyních, vodní masáže, saunu nebo v římskou páru. Voda má celoročně 27-30 °C.

Kdo z Liberečáků se alespoň jednou nevykoupal v Lesním koupališti, ten jako by nebyl! Areál se nachází uprostřed lesa v Lidových sadech a hlavní zdrojnicí vody pro koupaliště je Jizerský potok, který zaručuje i v těch největších vedrech příjemné osvěžení. No a osvěžující je i fakt, že koupání je tady zadarmo.  

Městský plavecký bazén v Jablonci nad Nisou využijí především vyznavači kondičního a sportovního plavání. Najdou tu 25 metrů dlouhý bazén s 8 drahami a nemusí se bát, že by jim snad někdo překážel. Nejmenší návštěvníci se tady určitě zabaví v dětském brouzdališti, u vodního hřibu nebo dětské skluzavky.

Rekreační areál Kristýna v Hrádku nad Nisou nabízí prožití příjemných chvil u jezera s čistou podzemní vodou. Jezero leží uprostřed zeleně a dny strávené na jeho břehu jistě prožijete v příjemné letní pohodě. Hlavním lákadlem je bezesporu průzračná vodní hladina obklopená písčitými a travnatými plážemi. Až vás omrzí vodní radovánky, můžete se projet po cyklostezce vedoucí kolem řeky Nisy, zahrát si s přáteli volejbal, tenis nebo si užít surfování a další vodní sporty.

Zdroj: Liberecký kraj

Koupání ve volné přírodě nabízí také Máchovo jezero v Doksech. Na pláži pod Borným si můžete půjčit šlapadlo, ze kterého si vychutnáte romantickou plavbu po jezeře, i když on je to vlastně rybník.  Ať tak či onak Máchovo jezero vás v létě určitě nezklame.

Zdroj: Liberecký kraj

V Krkonoších, v klidné části města Harrachov, se v nádherné horské krajině nachází přírodní koupaliště, které oceníte hlavně v tropických dnech. Patří totiž k těm z nejstudenějších u nás. Kromě osvěžujícího koupaní a relaxace na travnatých březích je tu pro návštěvníky připravena horolezecká stěna a dětské hřiště.

Slyšeli jste už o koupališti Maškova zahrada? Letní turnovský aquapark se nachází v jižní části města ve sportovně-rekreačním areálu. Koupaliště má víceúčelový bazén s tobogánem a dětský bazén se skluzavkami. Pro ty odvážnější doporučujeme skluzavku Kamikadze, která je dlouhá 23 metrů.

Ať už jste plavci nebo neplavci, vodu má v létě určitě každý rád. Pro získání více tipů na koupání a aktuální informace navštivte Facebook nebo Instagram pod názvem „Region Liberec“, případně také turistický portál www.liberecky-kraj.cz.

Zdroj: Liberecký kraj