Ruku v ruce s tímto trendem se nese věhlas společnosti TONAK. Dříve tuto značku znali všichni, ale postupem času její známost zůstala jen u starších generací a v lokalitě jejího působení.

Před 4 lety došlo ke kompletní změně směru společnosti a orientaci na opětovné budování značky TONAK na českém trhu. TONAK v daném období rozšířil prodejní síť o 5 značkových prodejen v České republice (v Ostravě, Novém Jičíně, Českých Budějovicích a dvě v Praze) a spustil nový e-shop.

TONAK by rád ukázal, že klobouky mohou nosit ženy i muži všech věkových kategorií. Proto klobouky, barety či kapitánkv nosí také známé osobnosti a ambassadoři TONAKU jako je Bára Nesvadbová, Aneta Vignerová, Zorka Hejdová, Kateřina Hrachovcová či Jan Přeučil, Hynek Čermák, Lukáš Pollert a mnoho dalších.

Společnost TONAK v roce 2019 slaví 220 let.

Za toto dlouhé období stále patří k největším a nejvýznamnějším světovým výrobcům a exportérům pokrývek hlavy. V širokém výrobním programu jsou zastoupeny hlavně plstěné srstěné a plstěné vlněné klobouky a kloboukové polotovary vyráběné v Novém Jičíně. Své místo zde však mají i vlněné barety, čepice či fezy, vyráběné v závodě ve Strakonicích. V současnosti jsou výrobky TONAKU exportovány do více než padesáti zemí světa.

Většina zaměstnanců pracuje pro TONAK již desítky let a tito lidé jsou opravdovými mistry ve svém řemeslu. Výroba každého klobouku zahrnuje okolo 150 výrobních operací, z toho 80 výhradně ručních.

Nechte se inspirovat a navštivte jednu z našich kamenných prodejen. Udělejte si například výlet do města klobouků, Nového Jičína, kde vás už z dálky bude vítat proslulý komín Továrny na klobouky s nápisem TONAK.

S výběrem klobouku vám rádi poradí v Novojičínské prodejně na Masarykově náměstí, kde je otevřeno denně, včetně víkendů. Sortiment prodejny zahrnuje bohatý výběr pokrývek hlav z celého výrobního sortimentu TONAK.

Samotnou výrobu klobouků vám pak přiblíží interaktivní expozice Návštěvnického centra Nový Jičín, která se nachází naproti samotné prodejny.

Pokud vás pohltí móda a historie klobouků, můžete výlet spojit také s návštěvou Muzea klobouků v Žerotínském zámku, který se nachází nedaleko náměstí.

Celkem dnes sbírka tohoto muzea zahrnuje kolem čtyř tisíc exponátů originálních pokrývek hlavy, ale také stroje a pomůcky potřebné pro kloboučnickou výrobu. Mezi nimi jsou k vidění i klobouky významných osobností střední Evropy z 19. a 20. století včetně řady prezidentů, umělců, spisovatelů a sportovců.

V září 2019 byste si také neměli nechat ujít Slavnosti města Nový Jičín, které budou mimo jiné také oslavou TONAKu.
V sobotu 7. 9. 2019 v 10:45 proběhne na hlavním pódiu slavnostní křest připravované publikace, mapující celou historii kloboučnictví a samotného TONAKu.

Celé náměstí bude vyzdobeno klobouky. I v letošním roce se můžete těšit na soutěž o nejoriginálnější pokrývku hlavy. V odpoledních hodinách si nenechte ujít módní přehlídku, foto koutek s klobouky a večer na vás čeká zážitková show v podobě videomappingu.

Několik zajímavostí o TONAKU: 

• Věděli jste, že kultovní čepice ZMIJOVKA patří také do výrobního programu TONAKU?
• Věděli jste, že svůj osobní klobouk včetně věnování obdržel i světově známý sportovec Usain Bolt?
• Věděli jste, že klasické vlněné barety nejvyšší kvality dokáže TONAK nabídnout ve více než 100 barevných odstínech?
• Věděli jste, že TONAK má po celou dobu svého působení kompletní výrobu v České republice a nikdy ve své 220 leté historii nepřerušil svou výrobu?
• Věděli jste, že pokrývky hlav TONAK jsou z vysoce kvalitních přírodních materiálů a při správné péči vám vydrží desítky let a dědí se z generace na generaci?

Pokud tedy stále váháte, zda zařadit klobouky, barety,kapitánky či jiné pokrývky hlavy do vašich šatníků, tak věřte, že nyní je ideální doba.

Navštivte kamennou prodejnu TONAK, poraďte se s vyškoleným personálem a vyzkoušejte různé tvary, velikosti a barevné kombinace.

TONAK a.s.
Zborovská 823, 741 01 Nový Jičín
www.tonak.cz