Nenechte si však ujít samotné podhorské město, které nabízí mnoho vyžití v kultuře, sportu i poznávání tradic. Nezapomínáme ani na dětské aktivity a relax, jako je třeba procházka zámeckým parkem či klášterní zahradou s nášlapnou stezkou. Rozmanitost a kvalita nabídky kaváren či restaurací je ve Vrchlabí opravdu značná.

Za pamětí Vrchlabí
Neváhejte poznat krásy Vrchlabí, historii a osobnosti města. Krátké městské okruhy, delší okruh po památkách nebo naučná stezka Za pamětí Vrchlabí vás obohatí o informace vztahující se k městu a okolí.

Zdroj: Město Vrchlabí

Komentované prohlídky
Pokud si však nechcete jen sami číst cedulky či letáček s informacemi, využijte nabídky infocentra, které pořádá každé léto komentované prohlídky po čtyřech památkách města s průvodcem. Zažijete jedinečný pohled na město či hory z kostelní věže, v zámku si zavzpomínáte na pohádky a v klášterním kostele se seznámíte s historií vzácných oltářů. Prohlídky se konají v červenci a srpnu: po, čt: 11, 13 a 15 hod.

Kdo má rád příběhy, vtáhneme vás do jednoho
Vrchlabí kdysi dávno a skladatel Vivaldi se šlechticem Morzinem…. Nechte se překvapit a ponořit do tajuplného a možná fiktivního děje spojení těchto dvou osobností ve hře Skryté příběhy. Pomocí aplikace a mapky si projdete jednotlivá místa v okolí centra.

Zdroj: Město Vrchlabí

Na konci může být i poklad!
Luštění a procházky jsme spojili ve čtyřech questech s Gendorfem – zakladatelem města, provedou vás centrem i do méně rušných částí města a na konci může být i poklad!

Zachránit trosečníky v horách?
Nemusí to být úplně nesmysl, hra s Déčkem vás zavede pro hrací kód do infocentra i k zelené kešce, tak posbírejte odvahu a pomozte trosečníkům z ostrova překonat jejich strachy a dostat je domů. Jarmark s pohádkami, ukázkou řemesel a dílnou pro děti v červenci doplní Řemeslné léto pořádané KRNAPem. Kde se vám představí drobní regionální výrobci s jejich tvorbou a možností prodeje v podloubí historických domků.

Letní kino Tripsi
V areálu kaple Czernin-Morzinů nabízí letní kino Tripsi filmové večery pod širým nebem. České i zahraniční kinematografické pecky žánrem zasáhnou jak vaši bránici tak slzné kanálky. Hraje se v červenci a srpnu – st, pá, so po setmění.

Zdroj: Město Vrchlabí

Již 25. ročník tradičních nedělních koncertů vážné hudby
V cyklu Vrchlabské hudební léto se vám představí kvalitní světově známé hudebníky v klášterním kostele sv. Augustina.

Nejkrásnější pohled je prý ze sedla koně
To si můžete splnit např. v horské osadě Kněžice. O kousek výš však bude ještě hezčí výhled na město i nedaleké vrcholky z kamenné rozhledy Žalý. Ti, co by nechtěli šlapat pěšky, mohou využít sedačkové lanovky z Vrchlabí – Herlíkovic.

Zdroj: Město Vrchlabí

A pokud nebude zrovna nejpříznivější počasí na výlety venku?
Krkonošské muzeum zve k nahlédnutí do svých pokladů – největší, nejstarší, nejvzácnější skvosty z muzejních depozitářů, včetně nových přírůstků do sbírek. Některé z exponátů budou k vidění úplně poprvé a nadlouho i naposled!
Tak neváhejte a přijďte pobejt! Uvidíte, že Vrchlabí svou jedinečnou nabídkou jistě zasáhne i vás.
Veškeré bližší info a tiskové materiály ke stezkám a kvízům obdržíte v infocentru v budově radnice nebo na www.mestovrchlabi.cz

Regionální turistické informační centrum 

Krkonošská 8, Vrchlabí
+420 499 405 744, info@krkonose.eu
www.muvrchlabi.cz