Právě tyto lákavé informace se dozvíte v úvodu chytrého, moderního a vtipného průvodce s názvem VARY°Metro. Ten nabízí čtyři tematické trasy, s nimiž poznáte světové lázně se vším všudy. Jednotlivé trasy nemají jasně daný start ani cíl a dávají tím prostor Vaší momentální náladě a fantazii.

Za pomoci tištěné mapy nebo mobilní aplikace SmartGuide se rychle zorientujete v centru města, ale i v blízkém okolí Karlových Varů. A když už máte jasno, jak strávíte svůj den, vyberte si jednu z tras a začněte svou procházku na nejbližší zastávce VARY°Metra. Pak už jen nasadit sluchátka a nechat se vést…

Jako jízdenka Vám na mnohých místech poslouží turistická karta Karlovy VARY REGION CARD, se kterou se podíváte bezplatně do více než 40 návštěvních míst, nebo využijete slevu až 50% na vstupné či poskytované služby. Vyberte si tu svou - jednotlivec nebo rodina na 2, 4 nebo 7 dní. Turistickou kartu si můžete přímo na webu objednat on-line. Stáhnete si ji do mobilu a hotovo. Je to jednoduché a praktické!  Pak už je jen a jen na Vás, která z nabízených míst jsou ta NEJ…

Inspirujte se třeba na jedné z tras VARY°Metra. Možnost uplatnění karty je vždy znázorněna značkou. V mobilní aplikaci využijte filtr, který Vám tato místa vyhledá.:

Všechny trasy jsou pečlivě vybírány tak, aby i přechody mezi jednotlivými body byly opravdovým zážitkem a odkryly Vám ještě nepoznaná zákoutí a stezky ve městě. Lehce psané, uvolněně texty obsahují všechna důležitá fakta, ale u každého místa přidají i perličku nebo zajímavost.

· Památka – červeně značená trasa nabízí historická místa, objekty a budovy.
· Výlet – zeleně značená trasa Vás zavede převážně do přírody, na vyhlídková místa a rozhledny.
· Pramen – modře značená trasa Vám najde cestu k pramenům a kolonádám.
· Zážitek – žlutě značenou trasu ocení hlavně sportovci, děti a ti, co mají rádi akci a kulturní program.

Nevíte, jak se na všechna ta místa dopravíte?
S kartou můžete ZDARMA cestovat městskou dopravou v Karlových Varech a v Mariánských Lázních, vyjet si karlovarskými lanovkami nebo třeba autovláčkem.

INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s.
Husovo náměstí 270/2
360 01 Karlovy Vary