Zámek Zbiroh se nachází uprostřed malebné krajiny křivoklátských lesů a je bezesporu výjimečným místem na mapě naší vlasti.  Jeho vznik se datuje již od 12. století, kdy se objevují  první zmínky o jeho založení a představuje tak nejstarší české šlechtické sídlo na našem území. Dominantou hradního nádvoří je nejstarší samostatně stojící hlásná věž u nás.  Nedaleko věže se nachází i hradní studna, která je se svými neuvěřitelnými 163 m nejhlubší studnou v Evropě.  O pár schodů výše můžeme obdivovat překrásnou gotickou kapli, která je ozdobou původního středověkého hradu. Kaple Nanebevzetí  Panny Marie je vysvěcena a konají se zde nejen bohoslužby, ale i svatební obřady. Všechny tyto unikátní prostory  si mohou návštěvníci prohlédnout v rámci hradního okruhu.

Samotně stojící hásná věžZdroj: Zámek ZbirohSamostatně stojící hlásná věž

Hradní kapleZdroj: Zámek Zbirohgotická kaple


Nejhlubší zámecká studna v EvropěZdroj: Zámek Zbirohhradní studna

Kašna na nádvoříZdroj: Zámek Zbirohkašna na nádvoří

Jelikož historie hradu se již píše více než 8 století,  je nasnadě, že jej za celou dobu jeho existence vlastnilo mnoho majitelů, mezi nimiž je i řada králů a císařů. Například takoví velikáni jako  Přemysl Otakar II., Karel IV., Zikmund Lucemburský nebo Rudolf II. Habsburský, mimochodem právě kvůli  posledním třem jmenovaným se zde také říká zámek tří císařů.

RenesanceZdroj: Zámek ZbirohRenesance


BarokoZdroj: Zámek ZbirohBaroko

ChodbaZdroj: Zámek ZbirohChodba

Secesní salonekZdroj: Zámek ZbirohSecesní salonek

Zednářský salonekZdroj: Zámek ZbirohZednářský salonek

Muchův sálZdroj: Zámek ZbirohMuchův sál

V průběhu prohlídky zámecké expozice se dozvíte spoustu zajímavých informací nejen o historii zámku, ale také o templářských rytířích, pro které je v současnosti  zámek  Zbiroh dokonce hlavním sídlem v Čechách.  Dozvíte se zajímavosti o jejich vzniku a úloze v dějinách, bankovním systému a třeba i to, proč se říká, že pátek třináctého je nešťastný den.  Budete moci obdivovat obrovský globus Tycha Brahe a zjistíte, jakou roli hrál u dvora Rudolfa II. Habsburského. Bez zajímavosti není ani poměrně smutný osud Krále železnic Henryho B. Strousberga. Poznáte též Alfonse Muchu nejen jako všestranného umělce, ale i jako zednáře, který na zámku prožil se svou rodinou více než  18 let. Zlatým hřebem prohlídky je  Muchův sál, který vás ohromí svou jedinečnou prosklenou střechou. Právě zde Alfons Mucha vytvořil své monumentální dílo Slovanská epopej a prohlédnete si tu i jeho originální plátno – oponu pro zbirožskou sokolovnu.

Zámek Zbiroh v nociZdroj: Zámek ZbirohZámek v noci


Po předchozí domluvě je možné na našem zámku zažít i nevšední zážitek v podobě jeho noční prohlídky. Noční atmosféra rozehraje výrazy tváří na staletých sochách a umocní tajemství, jimiž jsou opředeni rytíři Templářského řádu… 

Jaro na zámkuZdroj: Zámek ZbirohJaro na zámku

Po prohlídce můžete navštívit zámeckou krčmu U Rudolfovy kratochvíle a ochutnat zdejší speciality nejen císařské kuchyně, nebo se rovnou ubytovat v zámeckých komnatách, kde též pobývaly i významné osobnosti naší  kultury a historie.

Odpočinout si můžete i v zámeckém parku nebo terasách, odkud je skvělý  výhled na okolní  nádhernou krajinu.
Krom toho se na zámku pořádají speciální akce jako jsou jarmarky, slavnosti vína, středověké bitvy, Svatomartinské posvícení, koncerty atd. Své si tu zkrátka najde každý návštěvník, který na zámek Zbiroh zavítá.

Aktivní odpočinek zajistí Lanové centrum, dětské hřiště, obří šachy a jiné sportovní atrakce nebo se můžete vydat po naučné stezce okolo zámku.

Zámek je díky svému romantickému i impozantnímu vzhledu také vyhledávaným místem pro konání svateb. V případě zájmu pro vás zajistíme kompletní servis. Vše, co ke svatebnímu dni patří, vše, co si přejete a o čem sníte… vše pod jednou střechou. Postaráme se o obřad, hostinu i párty, celodenní organizaci, ubytování v reprezentačních hotelových pokojích… Vše zajistíme dle vašich přání důstojně, precizně, profesionálně a exkluzivně.
Nabídka kompletních služeb se týká také organizování firemních akcí a eventů.

Zámek Zbiroh
Zbiroh čp. 1
338 01 Zbiroh
www.zbiroh.com    
email: info@zbiroh.com