V pivovaru na Porážce se pořád něco děje. Naposledy se tato malá brněnská fima dostala do povědomí veřejnosti  vysazením zřejmě vůbec první chmelnice na vinorodé jižní Moravě.

Nově vyšlechtěné sazenice Jersey, pojmenované po indiánském kmenu od Washingtonu, raší na pravém břehu řeky Svitavy v Komárově, hned vedle budovy bývalé masné tržnice a protože chmel roste opravdu velmi rychle, může se až do letního slunovratu každý přijít na břeh řeky sám přesvědčit, kam až výhonky od předešlého dne povylezly. Chmelnici vysadil pivovar spolu se sdružením Brněnská nábřeží za podpory radnice MČ Brno-jih.

Exkurze, které většinou provádí Petr osobně, jsou pravým zážitkem pro všechny, kteří se chtějí více dozvědět o výrobě poctivého řemeslného piva a to včetně ochutnávky. Začínají na Šalandě, která je zároveň malým pivovarským muzeem, každé úterý a čtvrtek od 16.00 a je třeba se na ně objednat předem.

Náš pivovar je hrdým partnerem Městského divadla Brno, ale i divadelní fakulty JAMU.

Náš sládek

Asi nejúspěšnějším žijícím českým sládkem je Petr Hauskrecht. Za svůj dlouhý profesní život prošel mnoha velkými i malými pivovary. Je autorem velkého počtu pivních receptur, mimo jiné vymyslel i zelené pivo. Od roku 2014 vaří klasické ležáky i neobyčejné speciály ve vlastním pivovaru na Brněnské Porážce.

Petr Hauskrecht – Parní pivovarZdroj: Petr Hauskrecht – Parní pivovar

Naše piva

Pod značkou Petr Hauskrecht– Parní pivovar vaříme živá nepasterovaná a nefiltrovaná piva. Spolu s Brněnskou 11, která letos získala Bronzovou pivní pečeť na 29. Mezinárodním pivním festival v Českých Budějovicích a Brněnskou 12 je od května opět v nabídce Výstavní desítka Špilberk 10, oceněná titulem „Nejlepší brněnské pivo“.  Kromě české klasiky nabízíme každý měsíc nový speciál – právě v prodeji je Moravian Ale, brněnská interpretace slavného amerického speciálu. Čerstvě stočená piva (stáčí se každý všední den) ve skleněných lahvích, PET i sudech, lze zakoupit přímo v pivovaru.

Petr Hauskrecht – Parní pivovarZdroj: Petr Hauskrecht – Parní pivovar

Brněnská pivovarnická společnost, Porážka 208/3, Brno, tel.: +420 543 236 564, e-mail: pivovar@hauskrecht.cz, www.hauskrecht.cz