Původní pivovar Moravia (zal. 1898) stával v místech mezi brněnskými ulicemi Kotlářská a Dřevařská a v době svého vrcholu vařil asi 200 tisíc hektolitrů piva ročně. To z něj dělalo druhý největší pivovar v Brně. Výroba se zastavila v době hospodářské krize v roce 1933. O deset let později došlo k definitivnímu zániku slavné značky a to na dlouhých 118 let.

V roce 2016 byla značka PIVOVAR MORAVIA obnovena. V současné době sídlí pivovar v Brně-Medlánkách s ročním výstavem 9 000 hl zlatavého moku.

„Hned na počátku jsme si zadali jasný cíl – vařit výborná, chuťově zajímavá spodně kvašená piva, tzv. ležáky. To se nám daří, takže milovníkům tohoto zlatavého moku nabízíme k uhašení žízně naše řemeslná piva. Proč řemeslná? Protože u nás vše děláme poctivě, s řemeslným umem, dovedností a úctou k tradici“. Říká předseda představenstva společnosti Martin Šibal.

Přesvědčit se o tom můžete sami na pravidelných exkurzích s podrobným výkladem a ochutnávkou. Stačí se jen předem objednat na telefonním čísle, které najdete na webu www.pivovar-moravia.cz.

Speciály pivovaru

Svatováclavský ležák 13
Svatý Václav je patronem naší vlasti - to ví asi každý. Stejného patrona a ochránce si ovšem v historii zvolili také pivovarníci a sladovníci.

Svatomartinský ležák 13
K oslavě Svatého Martina patří neodmyslitelně Svatomartinská husa a jak se říká, "husa musí plavat".

Akciový ležák 12
Pivo vyrobené tradičním třírmutovým postupem z historické odrůdy ječmene Stupický staročeský vyšlechtěné ve 30. letech minulého století a hlávkového žateckého chmele.