Vlajkovou lodí ostravského pivovaru byla v dvanáctkovém kraji dlouhá léta klasická dvanáctka. V posledních pěti letech se ale Ostravar více začal věnovat pivním speciálům, které byly odjakživa silnou stránkou ostravského pivovaru (Mustang, Černá Barbora, Speciály ze spilky, atd.). Není divu, že s nimi uspěl i tentokrát a o pivní speciály z Ostravaru je velký zájem po celé republice.

Ostravar roste řízeně a trvale

“Naše strategie zaměřená na širokou a pestrou nabídku kvalitních řemeslných piv z otevřených kádí spilky je správnou cestou,” říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter. „Jsem rád, že naše piva chutnají nejen u nás doma na severní Moravě, ale po celém Česku. V roce 2019 v naší produktové ofenzívě pokračujeme. Nová mladá generace talentovaných sládků, která u nás v Ostravaru vyrůstá, připravila pro letošní rok naprosto skvělou verzi naší ostravarské dvanáctky. To pivo je fantastické. Proto se nebojím tvrdit, že rok 2019 bude pro nás rokem dvanáctky,” doplňuje Roman Richter.

Vlajkovou lodí Ostravar 12

Tradiční dvanáctka pro Ostravar zdaleka nejdůležitějším pivem v produktovém portfóliu, a to hned ze dvou důvodů. Za prvé to bylo vůbec první pivo, které se v Ostravaru v 19. století uvařilo. První várka jako by udala směr, kterým se ostravský pivovar v následujících letech vydal. Poctivý plný ležák s vyšším obsahem alkoholu a vyšší hořkostí se stal v 20. století synonymem nejen pro ostravský pivovar, ale i pro celý Moravskoslezský kraj. Dodnes má světlý ležák největší podíl na prodejích ostravského piva.

„Letošní pivo představuje další kapitolu v historii našeho pivovaru. Poznávacími znaky naší vylepšené dvanáctky jsou silnější chmelení, mírně vyšší stupňovitost, vyváženější chuť a mladistvý elán, který tradiční dvanáctce dodala nová generace našich sládků,” tvrdí Roman Richter.

Na scéně noví mladí talentovaní sládci

U kolébky dnešní ostravské dvanáctky stojí trojice mladých talentovaných sládků Jan Řehůřek, Vojtěch Slivoň a Klára Chudá. „Náš pivovar se vždy mohl pochlubit velkými osobnostmi na pozici sládků. František Hörbinger, Emanuel Kavalla, Jaromír Franzl, Robert Kužela. To vše byli mimořádní muži. Honza, Vojta a Klára jdou v jejich šlépějích. Ač jsou mladí (v průměru je jim necelých 30 let), dokáží neuvěřitelné věci a stojí za nimi kus práce. Mimochodem. Právě oni mají velkou zásluhu na úspěchu našich nových značek Mustang, Černá Barbora a Speciály ze spilky,“ tvrdí Roman Richter a dodává, že nová generace mladých talentovaných pivovarníků je příslibem, na kterém může Ostravar v budoucnu stavět.

Pivovar OstravarZdroj: Pivovar Ostravar

Pivovar Ostravar, Hornopolní 57, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz, www.ostravar.cz