Stejně jako se spisovatel Šumavy Karel Klostermann zamiloval během svých píseckých gymnaziálních studií do Růženky Fričové, oblíbil si bývalý profesionální fotbalista a dnes provozovatel restaurace Na Ostrově v Písku Michal Polodna strakonické pivo Klostermann.  

„Lidem u nás strakonické pivo zkrátka chutná. Oceňují hlavně Klostermanna, jak polotmavou třináctku, tak i světlou dvanáctku. Návštěvnost je stále vyšší a já vidím, že jsme v restauraci udělali kus práce. Lidé v Písku si Ostrov navzájem doporučují a to je pro nás největší odměna,“ spokojeně říká Michal Polodna.

Rodák z Písku se do 31 let živil jako profesionální sportovec. Hrál za Příbram, pražskou Bohemku nebo Blšany, po skončení kariéry začal úspěšně podnikat v pohostinství. Na Ostrově neměl výchozí situaci jednoduchou, pověst restaurace nebyla kvůli předchozím provozovatelům nejlepší.

Michal Polodna to ale vzal za správný konec, stabilizoval kuchyni, nabral spolehlivý personál, včetně kuchařů, pivovar Dudák ho podržel v těch nejtěžších chvílích, a tak se karta začala rychle obracet - přes léto tu měl téměř neustále plno i díky tomu, že tu pro hosty vytvářel kulturní program. Dorazil sem například i známý komik Lukáš Pavlásek, který přivezl oblíbenou show Na stojáka.  „Každou středu jsme zde pořádali taneční večery s živou hudbou, ty připravujeme ve vylepšené verzi i letos,“ uvádí.

Vedle toho chystá před začátkem letošního léta i řadu dalších novinek. „Začneme fungovat jako penzion, budeme pronajímat pokoje. Chystáme se upravit dětské hřiště. Vylepšujeme nabídku pokrmů při venkovním grilování. Líbilo by se nám mít tu na léto šlapadla,“ uvedl Polodna.

Restaurace Ostrov má speciální design, jedná se o tzv. Dudákovnu. Jde o konceptovou pivovarskou restauraci, které slouží jako výkladní pivovarská skříň. Podobných restaurací je po republice zatím sedm. Vedle Strakonic jsou také v Praze, Českých Budějovicích nebo Neratovicích. „Jedná se o stabilní provozy, které nemají výkyvy na trhu. Opírají se o výborné, skvěle ošetřené pivo, vynikající kuchyni, originální design a čistotu provozu. Taková je i restaurace Ostrov,“ uzavřel obchodní ředitel pivovaru Martin Man.

DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice a.s., Podskalská 324, 386 01 Strakonice. http://www.pivovar-strakonice.cz/