· je dnes jedním z mála samostatných nezávislých průmyslových pivovarů v České republice.
· vaří všechna svá piva klasickou technologií dvourmutovým způsobem, kdy pivo kvasí v otevřených kádích a leží 40–60 dnů v horizontálních ležáckých tancích.
· používá k výrobě piva české a výhradně ty nejkvalitnější su­roviny, tedy české slady, žatecký chmel a vodu z vlastních hlubinných studní.

HISTORIE
Dobré pivo se v Rakovníku vařilo již pár století před rokem 1454, kdy město obdrželo právo várečné. V roce 1588 se stal správcem a učitelem rakovnické školy bakalář Jan Pička Písecký, podle něhož má pivo vařené v Rakovníku jméno Bakalář. Dnešní pivovar vybudovali společně rakovničtí právovárečníci po roce 1867. V roce 2010 získal pivovar nový vlastník, který se v prvních třech letech soustředil na obnovu technologií s cílem dosáhnout maximální kvalitu produktů při zachování chuťových vlastností piva vařeného klasickou technologií. Další fází obnovy pivovaru jsou opravy histo­rických budov. Tradiční pivovar v Rakovníku posiluje svoji pozici na českém trhu a zároveň rozšiřuje export svých produktů do celého světa.

OCENĚNÍ
Tradiční pivovar v Rakovníku dostal v posledních letech pro svá piva řadu ocenění v prestižních českých i mezinárodních soutěžích a odborných degustacích.

ČESKÉ PIVO
Tradiční pivovar v Rakovníku má právo označovat své produkty Chráněným zeměpisným označením České pivo. CHZO České pivo je značka garantující spotřebiteli, že pivo má jedinečné a specifické vlastnosti produktu vyráběného v příslušné oblasti z domácích surovin a odlišuje ho tak od podobných produktů vyráběných v jiných oblastech, z jiných surovin nebo jinou technologií.

ZNAČKY VYRÁBĚNÝCH PIV
Piva značky Bakalář se vyznačují jedinečnou chmelovou hořkostí, plnou chutí, výraznou barvou a bohatou pevnou pěnou.

Světlý ležák, 11° Světlý ležák, Světlá desítka, Tmavá desítka, Řezaná desítka, Medový speciál, Světlý ležák za studena chmelený, Nealkoholické za studena chmelené

Zdroj: Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s.

Jedinečná za studena chmelená piva značky Bakalář
· Bakalář světlý ležák za studena chmelený a Bakalář NEALKO za studena chmelený jsou první piva z průmyslových pivovarů, která se v novodobé historii vrátila ke studenému chmelení.
· Jejich vyvážená chuť je dána dokonalým spojením sladového základu vařeného s vysoce kvalitním chmelem a speciálně upraveným balením sušených chmelových hlávek, které se macerují v pivu ve fázi studeného chmelení.
· Chuťové vlastnosti piva jsou tak podtrženy bohatým chmelovým aroma jedinečného Žateckého poloraného červeňáku. Dodává jim nezaměnitelnou a ničím nenahraditelnou vůni a chuť, které lze jen těžko odolat.

Černovar Světlé a Černovar Černé jsou klasické české ležáky sytých barev, jemně vyvážené chuti s příjemnými dozvuky chmelové hořkosti. Receptury obou piv byly postaveny pro exportní trhy, takže vyhovují chuťovým nárokům a očekáváním jak evropského, tak světového konzumenta.

Pražačka je tradiční české pivo nižší stupňovitosti, svěží chuti a jiskřivé světle zlaté barvy s příjemnou vůní a jemnou hořkostí. 

AKCE PRO VEŘEJNOST POŘÁDANÉ NA PIVOVARSKÉM DVOŘE
Velikonoční jarmark
Vítání léta
Posvícení
Zabijačka

E-shop: https://eshop.pivobakalar.cz/

Pivovarské prodejny:
Rakovník, Vrchlického nám. 151, tel.: 724 426 242
Kladno, Purkyňova 3367, tel.: 725 958 632.

Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s.
Havlíčkova 69, 269 01 Rakovník
www.pivobakalar.cz
FB @pivobakalar, IG pivobakalar
tel.: 313 285 533
info@pivobakalar.cz