1.   Nejcennější a nejhodnotnější komodita
Zlato a stříbro historicky využívaly všechny bankovní instituce. „Z investičního pohledu je zlato nenahraditelné. Sázíte na stabilní uchování hodnoty, zajištění bohatství i jistotu toho, že budete mít za desítky let co předat dalším generacím,“ vysvětluje Bronislav Beneš, jednatel společnosti AuPortal, která nabízí nejširší sortiment zlatých mincí a slitků.

2.   Exkluzivita
Obě komodity jsou považovány za vzácné, jelikož světové zásoby jsou omezené a nelze je vyrobit synteticky. Každoročně se zvyšující poptávka po stříbře jako průmyslovém kovu, který není recyklován, jeho disponibilitu ještě snižuje.

3.   Stabilita a nezávislost
I když cena zlata a stříbra kolísá v závislosti na hospodářských a politických událostech, vždy bude žádané na světových trzích a ve všech zemích světa.

4.   Ochrana před inflací
Zlato a stříbro zajišťují ochranu v obdobích ekonomické nejistoty. Cena zlata i stříbra totiž dlouhodobě a stabilně roste. Rostoucí tendenci vykazuje i v současné ekonomické krizi, kdy kvůli inflaci peníze hodnotu ztrácí.“ uvádí Bronislav Beneš ze společnosti AuPortal.

5.   Likvidita
Své peníze máte po ruce kdykoli a kdekoli. Se zlatem se dá obchodovat neomezeně: 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, kdekoli po celém světě.

6.   Nízká rizikovost portfolia
Stát může zbankrotovat, firma se snadno dostane do konkurzu, ale zlato hodnotu uchovává. Přináší vám stabilní investici a vyrovnává výkyvy na kapitálových trzích.

7.   Osvobozeno od daní a DPH
V Evropské unii i většině zemí světa je zlato osvobozeno od DPH. V případě fyzických osob je prodej zlata osvobozen i o daň z příjmu.

8.   Snadné skladování i prodej
Investiční zlato v podobě zlatých mincí a slitků je přístupné, snadno se skladuje a opětovně prodává. Takový hmotný majetek se dobře předává z generace na generaci.

9.   Zajištění finančního soukromí
Investice do zlata a stříbra není vidět na vašem účtu, ani v daňovém přiznání.

10.  Diverzifikace portfolia
Investicí do zlata a stříbra rozšíříte své investiční portfolio a díky větší pestrosti svůj majetek snáze ochráníte před zubem času i ekonomickými změnami.

Kolik do zlata investovat? Odborníci se shodují na tom, že byste do zlata měli uložit 5 až 10 % svého celkového majetku.

Investujte u ověřených prodejců

Společnost AuPortal je jedním z největších prodejců investičního zlata, stříbra a sběratelských mincí na českém trhu. S tradicí více než 13 let na trhu, kamennými prodejnami v Praze a v Brně a 100% hodnocením zákazníků je zárukou ověřeného prodejce.

AuPortal si zakládá na nejvyšší kvalitě služeb, odbornosti, seriózním a transparentním přístupu.