Jaroslav Albert Kronek, známý a charismatický rockový zpěvák, se právě nachází v roce, ve kterém se mu sešla hned dvě důležitá výročí. V květnu s energií a vitalitou kluka oslavil 65 let a také je to letos již 10 let od založení hudební kapely Alband, ve které jako frontman aktuálně působí.

Zdroj: ALBAND

Ale pojďme na začátek….J. A. Kronek si své jméno vybudoval v brněnské rockové kapele KERN, ve které strávil neuvěřitelných 27 let. Užil si slávu (kdo by neznal hity jako Blízko nás, To jsme my, Fernetový oči apod.), profesionálně hrál, skládal nové pecky, zkoušelo se a jezdilo po celé vlasti. Pak ale „dospěl“, objevil kouzlo akustického hraní, tzv. unplugged  a zatoužil po jiném, klidnějším, stylu, se kterým hluboce souznil. Spolu s ním hudební kapelu KERN, a tím svět tvrdého rocku, opustili další tři členové. Dva z nich jsou součástí nynější, žánrem spíše folk-rockové, kapely Alband.

Hudbou naplnil Jaroslav svůj dětský sen, kdy už jako pětiletý chlapec zapáleně zpíval, například Andulko šafářová, a hudba ho provází celým jeho životem. Akorát už volí jiný žánr…J. Nezastavila ho ani vážná nemoc v pozdějším věku, která oslabila místo téměř posvátné, tedy jeho hlasivky. Diagnóza byla zhoubný nádor na krční mandli. Nádor byl odoperován a následovala radioterapie. Dlouho se nevědělo, zda se bude moci ke zpěvu vůbec vrátit.

Dnes už je to všechno snad za ním. Důkazem, že to s muzikou stále myslí vážně a jde do toho naplno, jsou počiny ALBANDu, obzvláště v posledním roce. Vyšlo nové album REZIDUUM, které podle kritiků nemá slabé místo. Natočil s režisérem Radimem Věžníkem klipy ke dvěma písním Trofeje 

Zdroj: Youtube

a Devět životů 

Zdroj: Youtube

s kapelou koncertuje s programem CHILLOUT REZIDUUM TOUR 2019 a chystá se LET TOUR 2020, v rámci něhož vystoupí v září 2020 například na hodech ve Velké Bíteši před zpěvákem Davidem Kollerem. Členové kapely ALBAND plují jemně v proudu života, zmoudřelí a zkušení, a to je z jejich tvorby znát.

10. narozeniny oslaví J. A. Kronek s ALBANDem, jak jinak než koncerty. Přípravy vrcholí. Termín prvního koncertu je naplánován do předvánočního období na úterý 17. prosince 2019 v Klubu Šelepka v Brně. A protože lístky už jsou nyní beznadějně vyprodány, byl přidán druhý novoroční koncert, který se uskuteční ve čtvrtek 9. ledna 2020 na stejném místě.  V obou případech půjde o show postavenou na nových singlech z alba REZIDUUM, ale zazní také staré pecky z počátků kapel ALBAND i KERN. Pozvání přijalo i pár hostů, muzikantů. Pro fanoušky budou připraveny také nové propagační předměty, tzv. merch.

Členové ALBAND J. A. Kronek (sólový zpěv, akustická kytara), Libor Machata (basová kytara, zpěv), Víťa Franěk (bicí, rytmika a zpěv), Mirek Horňák (akustická kytara, zpěv) vás na tento výroční koncert co nejsrdečněji zvou.

Lístky jsou v prodeji přes sms ticket:ZDE

Zdroj: ALBAND