Hlasování se může zúčastnit každý člověk nad 18 let a ve hře jsou jak štědré finanční odměny pro vítěze, tak i zajímavé ceny pro hlasující. Po šest týdnů získávají vždy dva hlasující týdně pivo na rok zdarma ve vybrané hospodě nebo letní výbavu.

Komunitní projekt Nápady z OstraVy vymyslel pivovar Ostravar v minulém roce v době pandemie. Nápady z OstraVy se snaží podporovat tvůrce, mladé lidi s nápadem, kteří mají zájem podílet se a podporovat lokální projekty, kulturu, sport, nápady s charitativním přesahem, nápady související s ochranou životního prostředí a další

Přestože zorganizovat Nápady v době pandemie bylo poněkud náročné, projekt se Ostravaru povedl. “Celkově se loni do hlasování o nejlepší nápad zapojilo v našem regionu téměř 15.000 lidí,” říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek. Vítězným nápadem roku 2020 se stal projekt Recykl Bicykl na renovaci starých jízdních kol, za kterým stál Jakub Rašín.

V letošním roce zájem o komunitní projekt ostravského pivovaru ještě vzrostl. “Letos nám přišlo na 50 zajímavých nápadů,” popisuje aktuální stav manažerka značky Ostravar Pavla Ličková. “Jednotlivé nápady na jaře posuzovala odborná porota složená se zástupců pivovaru i veřejného života. Poté porota vybrala 10 nejlepších projektů, které postupují do finále. Z finálové TOP desítky jsou 3 nápady z kategorie zábavy, po dvou mají technologie, životní prostředí a zbylé projekty zastupují kulturu, sport a obchod.”

O vítězích letošního ročníku se opět rozhodne na internetu. Hlasování začíná 21.června a končí 31. července a může se ho zúčastnit každý, kdo se k hlasování zaregistruje na webu ostravar.cz/soutez. “Stejně jako v loňském roce bude mít každý účastník hlasování minimálně jeden hlas. Další bonusové hlasy může získat při konzumaci piva v hospodě nebo zakoupením některého z produktů pivovaru Ostravar. Vítězné projekty budou známy na začátku měsíce srpna,” popisuje další postup Pavla Ličková. 

Autoři nejlepších Nápadů se mohou těšit na finanční odměnu v souhrnné výši 400 tisíc korun. “Kromě vítězů odměníme i samotné hlasující,” říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek. “Chceme, aby se lidé aktivně zajímali o místo, kde žijí tak, jak se to snažíme dělat i my v pivovaru už téměř 125 let.” 

Pro hlasující připravil Ostravar spoustu cen jako jsou letní výbava s výčepem, grilem, přenosnou ledničkou nebo mikiny, batohy, ledvinky, půllitry. Hlavní cenou je pak konzumace piva na rok zdarma ve vybrané hospodě.

TOP 10 finalistů Nápadů z OstraVy podle abecedy
1. ANTHONYapp / technologie
2. Ekofarma Max / životní prostředí
3. Lesní divadlo v Radvanicích / kultura
4. You tebe kanál Naše Ostrava / zábava
5. Odmistnich.cz / eshop 
6. Ostravar liga ve stolním fotbálku / zábava 
7. Parahokej / sport
8. Sejdeme se na Černé louce / zábava
9. Aplikace SteelOva Za tajemstvím Ostravy na elektrokole / technologie
10. Student v lese / životní prostředí