Původně malá firma z Hodonínska má dnes na 130 zaměstnanců a kromě tradiční výroby přikrývek, polštářů a matrací, se věnuje i výrobě povlečení, textilním výrobkům pro děti a dalším zajímavým produktům „Přikrývky a polštáře vyrábíme jak ze syntetických materiálů, tak i z přírodních materiálů jako je lyocel, tencl, velbloudí srst, kašmír, hedvábí a peří, které se vrací i na náš trh. Právě přikrývky ze zpracované dřevité hmoty – celulózy, ať už jde o tencl, lyocel a modal, jsou největším trendem,“ nastínil jednatel společnosti Oldřich Glogar. Podle něj je o přírodní materiály zájem hlavně v zahraničí, kam své výrobky firma dováží. „Například pro německý trh dodáváme výplně pro sedací nábytek, do Norska vyvážíme metráž z tenclu do rakví,“ přiblížil zajímavosti o firmě. Ta pružně reaguje na poptávku trhu a přizpůsobuje tomu i výrobu.

VÝROBKY PRO NEJMENŠÍ – OD ZAVINOVAČEK PO NOSÍTKA

Do sortimentu výrobků firmy patří i výrobky pro děti, kromě tradičních přikrývek a polštářů také přikrývky pro autisty, zavinovačky, soupravy do postýlky, ergonomická nosítka, fusaky, hnízdečka, deky, povlečení aj.

NOVINKOU JE POVLEČENÍ SE SWAROVSKÉHO KAMÍNKY

Firma dodává na trh i neobvyklé luxusní povlečení. „Jako jediné firmě v republice se nám podařilo získat licenci na aplikaci Swarovski kamínků na námi vyráběné povlečení,“ prozradil jednatel společnosti.

V PORTFOLIU PŘIBYLA NOVÁ OCHRANNÁ ZNÁMKA – TIBA

Před nedávnem firma zakoupila ochrannou známku TIBA ze Dvora Králové, což byla v minulosti firma vyrábějící povlečení pro podnik Centrotex. Firma 2G LIPOV se může pyšnit oceněním Česká kvalita a Český výrobek, prezentuje se často na českých i zahraničních veletrzích.

www.2glipov.cz