U těch, kdo si potrpí na módu, bychom nějaký model v tomto barevném provedení určitě našli. Ovšem bílé boty mohou přinést oživení téměř do každého šatníku. Ať už si potrpíte na tmavých, nebo naopak světlých odstínech, bílá obuv zapadne jako ulitá i do vaší výbavy. A kdy jindy o nich začít přemýšlet než právě na jaře? Mrkněte na hlavní důvody, které pro vás sepsali odborníci z Rieker-eshop.cz.

1. Nikdy nebudete out

Bílé boty zažily svou renesanci kolem roku 2011, kdy se o tuto barvu začaly zajímat velké značky po celém světě. Nejednalo se přitom o žádnou novinku a na módní scéně jsme je samozřejmě mohli vídat už od samého počátku. Trendy však někdy nemusí dávat smysl, a tak od té doby sledujeme na trhu obrovský boom právě s touto obuví.

A co si z toho odnést? Bílé boty už jsou zkrátka nestárnoucí klasikou. Nějakou dobu mohou trendovat boty na vysoké platformě, potom zase barevná obuv s křiklavými tkaničkami a v neposlední řadě třeba nazouvací ponožkové boty. Takové módní výkřiky přijdou a častokrát po krátké době opět vymizí. U bílých bot však nikdy nešlápnete vedle.

2. Univerzální recept na super outfit

Univerzálnost bílé barvy vám umožňuje skvělou kombinaci s jakoukoliv jinou barvou. Ve výběru outfitu se tak nemusíte nijak omezovat. Bílé boty sladíte naprosto s čímkoliv a vždy půjdete s dobou. To už ale víte.

Nemusí však jít pouze o bílé tenisky. Výrobci se nebojí použít bílou barvu i třeba na kozačky, které tak dokonale ladí se zimní krajinou. Co ale během teplých měsíců? Tam sáhnete spíše po elegantních mokasínách, v tomto decentním barevném provedení jich najdete opravdu nespočet.

Stejně tak se nemusíte bát svůj šatník obohatit o bílé lodičky k večerní róbě, dámské bílé sandály k odpolední procházce kolem řeky nebo třeba bílé baleríny. I ty se mohou stát univerzálním receptem na skvělý outfit. Tak do jakých půjdete?

3. Vystoupíte z davu

Dámské boty, a nejen ty, mohou být v bílém provedení i přes svou jednoduchost originální. Přestože jejich obliba neustále stoupá, celá řada lidí stále nemá ve svém botníku ani jeden pár. I proto můžete ve svém okolí udělat pořádnou parádu právě vy. Stanete se tak tím, kdo se nebojí obout do změn.

A pokud se bojíte snadného umazání, sáhněte po zažloutlějším odstínu. Mnoho lidí preferuje takové provedení právě pro jednodušší následnou péči. Jestliže tedy patříte mezi ty, kteří péči o obuv nevěnují tolik pozoronosti, neznamená to, že si nemůžete svůj nový pár bot pořídit.

4. Elegantní i pro streetwear

Celá řada bílých bot disponuje zásadní konkurenční výhodou oproti svým barevným soukmenovcům – obujete je jak k elegantnímu outfitu, tak ke streetwear oblečení. Díky tomu se z bílých bot stává prvek, který propojuje módu napříč styly.

K elegantnímu stylu se automaticky nehodí každý model v bílém provedení. Pokud ale hledáte například pohodlné tenisky k formálnějšímu oblečení, v této kategorii bílých bot máte pravděpodobně nejvyšší šanci.

Ti, kdo si nepotrpí na barevných výstřelcích, budou bílou obuv vyhledávat asi nejčastěji. Minimalismus této barvy umožňuje nošení téměř v jakékoliv situaci. A když o své boty budete navíc pravidelně pečovat, najdete v tomto stylu nové oblíbence. Ti vás na módní cestě mohou doprovázet ještě dlouhou dobu. Nepřišel čas uvolnit místo novému páru z Rieker-eshop.cz?