Rodinná trasa „po stopách Římanů a rytířů“

Na této trase rozplánované na 8 dní na 227 kilometrech z Frankfurtu přes údolí středního Rýna až do Kolína objevíte 7 památek UNESCO. Trasa zahalená do pověstí, místních legend s interaktivními muzei, archeologickými parky a překrásnou přírodu, je ideální pro rodinnou dovolenou plnou dobrodružství.

Začínáme ve Frankfurtu nad Mohanem. Po prohlídce metropole se především pro rodiny s dětmi nabízí výlet do nedalekého archeologického muzea Saalburg. Jde o zrekonstruovanou římskou pevnost ležící na hřebeni pohoří Taunus, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Zrekonstruované místnosti, archeologické nálezy a zajímavými atrakce oživí svět z dob Římanů a zabaví velké i malé. Pohodlně se tam dostanete z hlavního nádraží vlakem nebo autobusem do 45 minut.   

Jen 2 hodiny jízdy vlakem romantickým údolím Rýna a dorazíme do města Koblenz. Samotná cesta s výhledy na pohádkovou krajinu a zámky s krátkou zastávkou v St. Goarshausenu stojí za to. Zde můžete buď pěšky nebo shuttle busem dorazit až k plošině se sochou známé Loreley a k návštěvnickému centru, ve kterém se dozvíte další zajímavosti a budete se moci inspirovat k výletům po okolí.

Koblenz: pevnost EhrenbreitsteinKoblenz: pevnost EhrenbreitsteinZdroj: Rheintouristik Tal der Loreley, St. Goar/Mahlow Media, Winningen

Koblenz, ležící na soutoku Mosely a Rýna, je jedním z nejstarších a také nejkrásnějších německých měst. Vyrazte na výlet lodí po Rýně k zámku Marksburg nebo Stolzenfels, navštivte pevnost Ehrenbreitschein, druhou největší pevnost v Evropě, která se tyčí nad městem, a nenechte si ujít ani slavný Deutsches Eck, tedy místo, kde se vlévá Mosela do Rýna.

Další den nás čeká exkurze do Trevíru, nejstaršího německého města, které bylo založeno v roce 16 př. n. l.. Obdivovat tam můžete zachovalé římské památky, od amfiteátru, přes městskou bránu Porta Nigra až po katedrálu a kostel Liebfrauenkirche.

Trevír: východ slunce za bránou Porta NigraTrevír: východ slunce za bránou Porta NigraZdroj: Lookphotos/Hans Georg Eiben

Další zastavení bude v Kolíně nad Rýnem, jehož symbolem je katedrála. Jde o jednu z nejvýznamnějších katedrál křesťanského světa, jejíž stavba začala již v roce 1248. Katedrála svatého Petra je mistrovským dílem gotické architektury a po svém dokončení v roce 1880 byla považována za největší stavbu na světě.

Dále je na programu výlet do nedalekého Brühlu. Zde se nabízí návštěva zámků Augustusburg a Falkenlust. Dětem se jistě bude líbit čas strávený v zábavním parku Phantasialand.

Brühl: zábavní park PhantasialandBrühl: zábavní park PhantasialandZdroj: Phantasialand Schmidt-Löffelhardt GmbH & Co KG/Phantasialand Schmidt-Löffelhardt GmbH & Co KG

Na závěr našeho putování se podíváme do Cách. Nevynechejte katedrálu Panny Marie, gotickou radnici a návštěvu interaktivního muzea Charlemange Centre, kde historii Cách vypráví sám císař Karel Veliký.

Cáchy: katedrála Panny MarieCáchy: katedrála Panny MarieZdroj: DZT/Francesco Carovillano

Podívejte se na podrobný itinerář cesty rozplánované na 8 dní a užijte si vše co tato trasa nabízí.  

Více o všech památkách a tematických trasách po stopách památek UNESCO se dočtete na www.germany.travel

Zdroj: DZT