„Předvánoční čas se u nás ponese ve znamení tradičních řemesel. První adventní víkend si lidé budou moci vyzkoušet výrobu adventních věnců, druhý adventní víkend přípravu nepečeného vánočního cukroví a zdobení perníčků a třetí adventní víkend odlévání svíček,“ říká Kateřina Kafoňková z AVION Shopping Parku.

Zdroj: Asset Media
Foto: Asset Media

Velkým magnetem bude i jeden z největších českých dřevěných betlémů vytvořený řezbářem Alešem Fajfrem. „Betlém je tvořen sochami v životní velikosti a zabírá plochu téměř 35 metrů čtverečních. Kromě svaté rodiny a tří králů v něm nechybí ani chlév se sedmi zvířaty,“ vypočítává Kafoňková a upozorňuje, že autor betlém začal tvořit již v roce 2012. Kdo nalezne odvahu, bude se moci s řezbářem Fajfrem o libovolném prosincovém předvánočním víkendu zapojit do vyřezávání nové sochy, která se po dokončení stane součástí betlému.

Zdroj: Asset Media
Foto: Asset Media

Na psychickou pohodu nakupujících pak bude zaměřena speciální dárková balicí služba. „Všichni víme, jak může být někdy obtížné úhledně zabalit dárek, proto je jednodušší a rychlejší nechat to na profesionálech,“ tvrdí Kafoňková a upozorňuje, že balení dárků bude pro nakupující v AVION Shopping Parku zdarma.

Zdroj: Asset Media
Foto: Asset Media

Návštěvníci se dále mohou těšit na vánoční punč, dětské dílničky, fotokoutek či šatnu.

Podrobný program a harmonogram jednotlivých aktivit naleznete na webu brno.avion.cz