Nouzový stav s sebou přináší neočekávané náklady, spojené se snahou institucí zajistit plynulý chod projektů a aktivit, a také zajištěním bezpečného prostředí pro děti, sociálně slabé rodiny, seniory nebo jinak znevýhodněné skupiny. Nadační fond Albert poskytne dětským domovům, výchovným ústavům, azylovým domům a dalším neziskovým a příspěvkovým organizacím pomoc s úhradou potřebných nákladů do výše až 10 tisíc korun.

Vedení společnosti Albert mimořádně uvolnilo na pomoc sociálně ohroženým dětem a rodinám dodatečnou částku 500 tisíc korun. Dalších 500 tisíc poputuje do organizací, jejichž charitativní projekty a sociální aktivity ohrozila situace kolem virové nákazy covid-19," říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert. „Žadatelé mohou finance použít na nákup důležitých materiálních věcí a služeb nebo personální zajištění v současné situaci," dodává.

Nadační fond Albert tímto krokem spouští druhou vlnu pomoci. V první vlně putovalo do organizací přes milion korun. „Peníze posloužily konkrétně na nákup ochranných prostředků, dezinfekcí a hygienických potřeb, vitaminů, nebo pomůcek k domácí výuce dětí v dětských domovech," upřesňuje Petra Režná s tím, že organizace, které nedostaly finanční podporu v prvním kole grantové výzvy, budou nyní při výběru upřednostněné.