Vynikající přesnost i při malém průtoku

Přesnost je nejdůležitější vlastností, kterou je třeba při jeho výměně za nový typ zohlednit. Mechanické vodoměry starších typů, které se dosud nacházejí v mnoha domácnostech, byly možná vyhovující před 20 lety, kdy se cena vody pohybovala okolo 0,80 haléřů za 1 m3. Dnes ale platíme stonásobek této částky, a tak těžce pocítíme každou nepřesnost. Uveďme si malý příklad: vodoměry třídy A má zaručen minimální průtok až od 60 l/hod, u třídy B je to 30 l. Osazení vodoměry nižších tříd než C a D je tedy dnes už zcela nevhodné. Vodoměry iPERL jsou konstruovány právě pro spolehlivý odečet při nízkých hodnotách průtoku - díky mimořádné citlivosti dokážou zachytit spotřebu vody s přesností bez nadsázky na pár kapek. Měří již od 1 l/h, a to bez ohledu na kvalitu vody! Měření je prováděno kontinuálně a každá změna se okamžitě počítá. V menších obcích se jedná o nedocenitelnou vlastnost zvláště v létě, kdy bývá spotřeba vody limitována.

Chytré vodoměry

Je jasné, že v době, kdy se prakticky neobejdeme bez smartphonu, vzrůstá požadavek na digitalizaci a obsluhu na dálku i u ostatních zařízení. Nejsme daleko od doby, kdy bude možné celou domácnost ovládat mobilem. Vodoměry iPERL nezůstávají pozadu, přináší totiž možnost sledovat spotřebu vody v domácnosti, aniž by bylo nutné fyzicky kontrolovat zabudované zařízení. Vše probíhá na dálku, takže majitelé nebudou muset být doma a pouštět kohokoliv do své koupelny nebo šachty. Pro úspěšný odpočet stačí jen projet obcí, neboť signál z vodoměru lze zachytit až na stovky metrů. Chytré vodoměry tak přinášejí revoluci nejen v oblasti přesnosti, ale také efektivnosti a pohodlí.

Souhra vynikajících vlastností

Vodoměry iPERL jsou přesné a chytré, ale umí toho ještě mnohem víc. Například majitele pomocí alarmových hlášek informují o případných problémech (průsak, zpětný průtok, žádná voda v potrubí…). Díky vynikajícímu odvzdušnění nebudou vzduchové bubliny ve vodě vadit při měření. Je samozřejmostí, že jimi nelze manipulovat pomocí magnetu, přetáčet je ani je jiným způsobem ovlivňovat. Nekalosti, k nimž v minulosti docházelo v bytových domech, se tak stanou dávnou historií. Navíc vodoměry disponují pamětí se zpětným vyčtením až 16 let. Taková je totiž jejich životnost, přičemž výrobce slibuje nezměněnou kvalitu měření po celou dobu - bez nutnosti oprav či koupě náhradních dílů. Robustní konstrukce bez pohyblivých částí v průtokové trubici garantuje mimořádnou odolnost.

Revoluci v měření průtoku vody přináší společnost Sensus

Tento nový typ vodoměru na náš trh přináší renomovaný výrobce Sensus. Unikátní statický elektromagnetický měřič iPERL se opírá o remanentní magnetickou technologií - právě ta stojí za výše popsanou bezkonkurenční přesností. Máte-li zájem začít využívat jejích benefitů, není nic snazšího než vyplnit formulář na stránce Vodomerypraha.cz. Jeho prostřednictvím můžete firmě také položit jakýkoliv dotaz. V případě vaší spokojenosti pak už jen přikročíte k instalaci, a zatímco dříve platilo, že ve vertikální poloze je vodoměr až dvakrát méně přesný než v horizontální, u vodoměru iPERL to nehraje roli. Nechte si ho nainstalovat v jakékoli poloze, přesnost bude vždy stabilní.