Červen měsíc audioknih je opět tady – a s ním i příležitost zásobit se audioknihami na léto a při tom významně ušetřit. Od 3. do 30. 6. 2024 představí Audioteka, jedna z největších audioknižních platforem v Česku, postupně stovky titulů, které si můžete koupit za jednotnou cenu 249 Kč. To v řadě případů znamená více než 50% slevu z původní ceny.

Pokud ještě audioknihy neposloucháte, máte jedinečnou možnost za příznivých podmínek začít a přesvědčit se, jak vám zpříjemní cestu do práce, úklid nebo odpočinek. Pro příznivce mluveného slova je pak Červen měsíc audioknih příležitostí objevit žánry či témata, kterým jste zatím nevěnovali tolik pozornosti. V nabídce jsou nejvíce zastoupeny detektivky a sci-fi či fantasy, které patří u posluchačů Audioteky k nejoblíbenějším. Pozoruhodné tituly ale najdete i v oblasti osobního rozvoje, dějin nebo vzpomínek a biografií.

Stylová komedie na cesty

Na další úroveň posouvají posluchačský zážitek audioknihy v superprodukčním zpracování. V něm platí, že co role, to skvělý interpret. Kromě dokonalého zvuku pak atmosféru příběhu dotváří originální audiokulisy. Také superprodukční tituly mají v akci Červen měsíc audioknih své zástupce. Hned v prvním týdnu k nim patří audioseriál Tirák, jehož autorem i režisérem je Petr Kolečko. Čeká vás tedy pořádná jízda plná svérázného humoru, při které vám cesta na dovolenou nebo letní výlet uteče jako nic. Společnost vám bude dělat kamioňák Franta v podání Jakuba Prachaře. V bláznivé komedii se představí řada hvězd včetně Jany Strykové a Jiřího Vyorálka.

Zdroj: archiv Audioteka CZ

Další tipy jsme pro vás vybrali z jednohlasých titulů, které za zvýhodněnou cenu pořídíte hned v první etapě akce Červen měsíc audioknih. Ta trvá od 3. do 11. 6. 2024.

Legendární sága

Asijskou ságu Šógun asi netřeba příliš představovat. Clavellův příběh o střetu dvou kultur, který se odehrává v neklidném období japonských i evropských dějin, je dramatický, strhující, ale také poučný. V audio pojetí vydá na 65 hodin poslechu. Provede vás jím Pavel Soukup. Tento titul můžete v rámci Června měsíce audioknih pořídit za 249 Kč, tedy se slevou 64 %.

Zdroj: archiv Audioteka CZ

Mrazivý příběh

Události, na které by se nemělo zapomínat, hrají důležitou roli v audio zpracování úspěšného titulu U severní zdi české autorky Petry Klabouchové. Právě u této zdi na hřbitově v pražských Ďáblicích spočinuli oběti nacismu i komunismu. Mezi nimi rovněž ženy a jejich děti narozené za zdmi komunistických věznic. Tajemný Muž s dírou v srdci, kterého nikdy nepotrestaný zločin připravil v dětství o rodinu, bere spravedlnost do svých rukou. Poutavý příběh a jeho podání v pojetí Vandy Hybnerové umocňují naléhavost tématu.

Zdroj: archiv Audioteka CZ

Příležitost pro růst

Dave Asprey, uznávaný biohacker a podnikatel, ve svém podcastu zpovídal hosty, kteří se svou prací a neutuchající touhou se zlepšovat dopracovali až na vrchol svých odborností. Vycházel z jejich i ze svých vlastních zkušeností a v titulu Game changers shrnul praktické tipy, jak ze sebe dostat to nejlepší. Pokud chcete v létě zapracovat nejen na chalupě, ale také sami na sobě, tahle audiokniha v podání Zbyška Horáka pro vás může být inspirací.

Zdroj: archiv Audioteka CZ

Více informací k těmto i dalším titulům, které jsou součástí akce Červen měsíc audioknih, najdete na www.audioteka.cz.