Oddíl, kroužek, klub? BAMBIFEST Ostrava je znovu tady. „Wow, jééé, hurá!“, bude opět znít z areálu na louce u Koliby v Bělském lese. Děti si zde vyberou kroužek, který je bude bavit a naplní tak jejich volný čas. Již po 23. se totiž v Ostravě koná BAMBIFEST a to 11. a 12. 9. 2021, přehlídka dětských organizací, zájmových kroužků a dalších, kteří naplňují volný čas dětem na Ostravsku.

Druhý zářijový víkend bude v Bělském lese znít dětský smích, hudba, ale také hasičská houkačka. Po oba dny můžete BAMBIFEST navštívit od 9 hodin a zjistit, jaké možnosti mají děti na Ostravsku, a že je zde rozmanitý výběr! Ze sportu bude k vyzkoušení přes 10 různých druhů od tance po bojové sporty, a to u téměř 20 organizací, které se sportu s dětmi věnují.

A až si trochu budete chtít odpočinout od fyzických aktivit, zamiřte ke stánkům organizací předvádějící pokusy, které si pro vás připravili děti a jejich lektoři. Pokud rádi vedete diskuse, přijďte se správně pohádat k debatnímu stolku. Prezentovat se budou také turisticky zaměřené oddíly. Na pódiu můžete shlédnout vystoupení tanečních klubů, zpěváků nebo se dívat do výšky na akrobatické ukázky.

Dále se na BAMBIFESTu bude prezentovat Armáda ČR se střeleckým trenažerem a rekrutačním pracovištěm, Městská policie Ostrava s ukázkami zásahů hipologů a kynologů a pro děti zde samozřejmě nebude chybět velký skákací hrad a bungee trampolíny.

Celkem se za dva festivalové dny na BAMBIFESTu vystřídá přes 40 organizací naplňujících volný čas dětí a několik dalších partnerských organizací, které si také připravily pestrý program pro děti.

 „Máme připraveny lákavé odměny pro děti, stačí si přijít na informační stánek pro hrací kartičku, tzv. BAMBIpas a zaplnit jej razítky, který je poté slosovatelný“, lákají organizátoři festivalu. Jak razítka získat se děti dozví, když přijdou na BAMBIFEST.

Festival BAMBIFEST je pořádán Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z.s. ve spolupráci s městským obvodem Ostrava-Jih, statutárním městem Ostrava, Moravskoslezským krajem a ostatními důležitými partnery, bez kterých by BAMBIFEST nevznikl.

Vstup na akci je zdarma, další informace je možné získat na webu ostrava.bambifest.cz