Lesy jsou po staletí nedílnou součástí přírody i našich životů. Stromy produkují kyslík, zadržují vodu v krajině, ochlazují vzduch, poskytují cenné přírodní zdroje a jsou také útočištěm řady živočišných druhů. Je mnoho důvodů, proč o stromy v českých lesích pečovat.

BAUHAUS zasadí 100 000 stromů

Výsadbou stromů se letos rozhodla přispět k obnově lesů společnost BAUHAUS, pro kterou patří zdravé životní prostředí, udržitelnost a důraz na ekologii mezi klíčové hodnoty. V pěti vybraných lokalitách zasadí rovných 100 tisíc stromů. „Ve spolupráci se správci lesů a organizací PEFC, která převzala odbornou záštitu nad projektem a která se specializuje na dohled nad kvalitou a původem dřeva, ale i na jeho šetrné zpracování, jsme v místech našich odborných center vytipovali lokality, které tuto pomoc nejvíce potřebují,“ uvádí Jindřich Hovorka z marketingového oddělení společnosti BAUHAUS.

Na stránce skutecnestesti.cz najdete interaktivní mapu, kde si můžete zobrazit přesná místa výsadby stromů a také informace o vysazovaném množství a jednotlivých druzích dřevin.

Zdroj: Youtube

S vaší pomocí může být stromů vysazeno ještě mnohem víc

Vysazení 100 tisíc stromů společností BAUHAUS je jen začátkem a výsledný počet může být mnohem vyšší. Do výsadby dalších stromů se totiž může zapojit každý. Stačí jen do konce května navštívit kterékoliv odborné centrum BAUHAUS a přímo na pokladně zakoupit certifikát na výsadbu. K dispozici jsou dvě varianty certifikátů – částkou 25 korun podpoříte výsadbu dalšího jednoho stromu a za stokorunu pak rovnou čtyř stromů. Jindřich Hovorka k tomu dodává: „Zájem o výsadbu stromů ze strany našich zákazníků nás velmi mile překvapil. Za první čtyři týdny kampaně lidé přispěli na výsadbu dalších více než 24 tisíc stromů.

Certifikáty na výsadbu stromůCertifikáty na výsadbu stromůZdroj: BAUHAUS

Seznam odborných center BAUHAUS, kde zakoupíte certifikáty na výsadbu stromů.