Barva

Nabídka barev betonové dlažby je dnes skutečně široká, šedá už se totiž moc nenosí. Trendy jsou teplé zemité odstíny krémové, hnědé, červené a okrové a také různé colormixy, které zaujmou na první pohled. Při výběru barvy, kterou bude mít vaše budoucí betonová dlažba, byste měli zohlednit třeba barvu fasády domu a jiných výrazných prvků v nejbližším okolí. Jestli spolu vše bude příjemně tón v tónu ladit, nebo naopak důmyslně kontrastovat, je zcela na vás. Celkový dojem by ale měl být vždy příjemný.

Tvar a rozměry

I při volbě tvarů a rozměrů se můžete nechat ovlivnit trendy. Raději než nudné kostky 10x20 cm volte větší čtvercové či obdélníkové formáty. Ty už totiž několik let vytlačují klasické tvary a standardní velikosti. Skvěle budou vypadat i kombinace několika formátů v nápaditých skladbách, nebo naopak takové mozaiky, které působí zcela nahodile…

Na výšce záleží!

Dlažba ale není košile a proto byste při jejím výběru měli popřemýšlet i o jejím účelu. I když to může být pro někoho překvapením, první parametr, na který je nutné se před nákupem soustředit, je výška dlažby. Čím vyšší totiž dlažba je, tím větší může být její zatížení. Pokud hledáte dlažbu, která bude sloužit třeba jen jako chodníček a můžete na ní vyloučit pohyb aut, pak klidně vybírejte z dlažeb o výšce 60 mm i nižších. Potřebujete-li dlažbu, která bez újmy snese i nějaké to osobní auto, pak zvolte výšku 80 mm. Jestli je ale reálné ještě vyšší zatížení (např. nákladními automobily), pak vybírejte mezi 100mm dlažbami.

Inspirujte se

Hledáte-li inspiraci, pak můžete listovat tištěnými katalogy, nebo se porozhlédnout na internetu a v chytrých aplikacích. Jednu takovou nabízí i web www.liastone.cz. Pomocí on-line plánovače si sami snadno navrhnete dlažbu a spočítáte její cenu. Příjemně překvapí i 10% SLEVA, která na vás čeká v případě on-line objednávky. Na webu můžete samozřejmě poptat dopravu i pokládku dlažby a další služby.

Sortiment dlažeb LiaStone od Liaporu prošel v nedávné době řadou inovací. Jejím výsledkem byly nejen zcela nové druhy dlažeb, ale také živé Premium barvy, které na vaší zahradě skutečně vyniknou.

Podívejte se na celý sortiment betonových prvků zahradní architektury LiaStone na www.liastone.cz.