Zajeďte proto do města pod Ještědem a nechte se svést uměním šéfkuchaře kuchyně Bílého Mlýna Marka Jelínka,  který v Liberci uplatňuje své zkušenosti z těch nejlepších restaurací. Zatímco se můžete kochat pohledem na okolní přírodu, v kuchyni se už na chuťové buňky připravují pečlivě vybrané suroviny a především chlouba restaurace Bílý mlýn, unikátní pec na dřevěné uhlí X-Oven.

Zdroj: Bílý Mlýn Liberec s.r.o.

Snídaně, polední menu nebo stálá nabídka jemně vyladěných a promyšlených jídel s nádechem středomořského klidu a pohody spolu s vůní rozpálených uhlíků dřevěného uhlí. To je společný jmenovatel oceňované kuchyně, jež zdaleka přesahuje hranice nejen Libereckého kraje. „Vždy se můžete spolehnout na to, že jsou recepty připraveny tak, že vás maximálně potěší, aniž by vás zatěžkala na další hodiny a dny. Ráno se můžete, například po výletu na běžkách, nechat hýčkat lehkými či tradičně laděnými snídaněmi. O pár hodin později se nechte unést vybranými masy či třeba chobotnicí nebo aktuální nabídkou tradicí inspirovaných jídel,“ řekl majitel restaurace Bílý Mlýn Martin Hušek.

Zdroj: Bílý Mlýn Liberec s.r.o.

Přípravu unikátní peci ocení především milovníci masa

O kategorii výše, tedy na úroveň té nejlepší české gastronomie vyzdvihuje kuchyni Bílého Mlýnu nabídka vystařeného masa. Vyzývavě visí přímo proti vstupu do restaurace. Ve speciální prezentační vitríně, která zároveň poskytuje patřičnou kombinaci teploty a vlhkosti vzduchu pro vystařené maso. Stačí tak jediné, vybrat si to pravé maso a nechat šéfkuchaře rozehrát harmonii plnou chutí a vizuálních vjemů. Na stůl vám v podání pozorné a dobře proškolené obsluhy připluje provoněné jídlo z X-oven.

Zdroj: Bílý Mlýn Liberec s.r.o.

Provoněnému masu, dokonale připravené zelenině v kombinaci s rafinovanými recepty a nečekanými kombinacemi propadnou jistě všichni návštěvníci této restaurace. Na své si přijdou jak milovníci šťavnatých steaků, středomořských surovin, tak ti konzervativněji naladění, kteří si myslí, že je už nemůže překvapit i tak rize české jídlo jako je svíčková nebo například kanec na šípkové omáčce.

Zdroj: Bílý Mlýn Liberec s.r.o.

X-oven je už na první pohled zvláštní část kuchyně, slibující mimořádný chuťový zážitek. Ve třech patrech v něm mohou kuchaři připravit prakticky všechny části pečlivě vybraných a na míru vyladěných receptů. I tak klasická jídla, jako je vzpomenutá svíčková nebo například kančí, dostanou doslova nový rozměr. Zatímco v jiných kuchyních je gril pouze módním doplňkem, X-oven na břehu liberecké přehrady je jednou ze základních ingrediencí a důvodem, proč se sem vracet znovu a znovu.

Zdroj: Bílý Mlýn Liberec s.r.o.

Jaké je tajemství pohádkové symfonie X-Oven?

Jedná se o unikátní kombinaci grilu a horkovzdušné trouby. Uhlíky pečlivě vybraného dřevěného uhlí se starají o jemnou kouřovou chuť. Z uhlíků stoupá teplý a zajímavě provoněný vzduch hned do několika pater samotné pece. Právě rozdělení teplot umožňuje ve stejný čas a ve stejné peci připravovat například několik steaků spolu s přílohou, kterou nemusí být jen tradiční zelenina, ale i ovoce a další překvapení. Její sílu může šéfkuchař Marek Jelínek dobře regulovat podobně jako u klasických kamen či krbu, ale rovněž tím, že se rozhodne, do kterého ze “šuplíků” X-oven umístí právě tu část pokrmu, který už za několik okamžiků zamíří na váš stůl.

Zdroj: Youtube

„Kančí se šípkovou, svíčkovou a další českou klasiku jak ji neznáte provoněnou lehkým kouřem v unikátním grilu tak už nemusíte hledat za hranicemi naší republiky. Jeden z prvních dvou set profesionálních grilů na celém světě našel své místo v kuchyni liberecké restaurace Bílý mlýn,“ zdůrazňuje Hušek.

Zdroj: Bílý Mlýn Liberec s.r.o.

Bílý mlýn tak není pouze synonymem pro jednu z nejlepších restaurací v Libereckém regionu, je také synonymem pro nádhernou přírodu v těsné blízkosti liberecké přehrady. Je tak ideálním cílem pro návštěvníky okolních hor. Stejně tak se vyplatí do něj vyrazit z hlavního města a spojit jeho návštěvu s malebnou procházkou. Ať už kroky do do Bílého mlýnu vedou odkudkoliv, slibují mimořádné spojení čerstvého horského vzduchu s čerstvými surovinami, recepty plnými lehkosti a  rafinovaným spojením středomořských chutí s tradičními recepty.

Do restaurace a penzionu Bílý Mlýn můžete dorazit autem, ale stejně tak si tam doběhnout či zde zakončit příjemnou procházku. Součástí restaurace je i možnost ubytování v penziónu s rodinnou atmosférou, vzdáleného od centra města 5 minut jízdy autem. Jde o menší penzión s kapacitou 15 lůžek v 5 pokojích a jedním podkrovním apartmánem. Interiéry pokojů jsou laděny do přírodních tónů a každý pokoj má svou vlastní koupelnu, TV, Wifi. Za parkoviště a snídani se již nepřiplácí.

Zdroj: Bílý Mlýn Liberec s.r.o.