Lenzing Biocel Paskov má v našem regionu dlouhou tradici. Firma navazuje na stoletou historii výroby buničiny v nedaleké celulózce ve Vratimově a na výrobu papírenské buničiny, která zde probíhala od 80. let minulého století. V roce 2010 se Biocel Paskov stal součástí rakouské nadnárodní skupiny Lenzing. Po investičně náročné změně technologie výroby začal paskovský závod s produkcí viskózové buničiny.

Světový lídr v oblasti vláken
Ročně vyrobí Lenzing Biocel Paskov téměř 300 tisíc tun viskózové buničiny, která se v dalších závodech skupiny Lenzing mění na ekologicky šetrná textilní vlákna. Vlákna z buničiny z Paskova spotřebitelé najdou po celém světě. Třeba v módním oblečení označeném visačkou TENCEL™ nebo v netkaných textiliích VEOCEL™, z nichž se vyrábí např. ochranné pomůcky ve zdravotnictví.
Firmě velmi záleží na budoucnosti naší planety a na tom, jakou ji zanecháme příštím generacím. Výsledkem zodpovědného přístupu, který začíná již výběrem certifikované dřevní hmoty, je maximální využití vstupní suroviny. Výrobní proces probíhá v uzavřené smyčce. Z dřevní hmoty se vyrábí viskózová buničina a ze zbytkových a odpadních látek vedlejší produkty a zelená energie. Díky ní je Lenzing Biocel Paskov energeticky soběstačný.

Soulad pracovního a osobního života
Zodpovědný přístup firmy se odráží i ve vztahu k zaměstnancům. Firma věnuje mimořádnou pozornost bezpečnosti práce a ochraně zdraví. Samozřejmostí je tady rovný přístup ke každému z pracovníků a vzájemný respekt. Koncept moderní udržitelné biorafinerie s jedinečnými technologiemi je pro zaměstnance hnacím motorem pro zapojení se do zlepšovacích procesů.
Zaměstnanci mají široké spektrum výhod a firma podporuje soulad pracovního a osobního života. Pracovníci v administrativě mohou využívat flexibilní začátek a konec pracovní doby. Ve většině směnných provozů mají zaměstnanci díky 12hodinovým směnám polovinu měsíce volno.

Široké možnosti uplatnění
Díky všem výhodám je Lenzing Biocel Paskov vnímán jako atraktivní zaměstnavatel, kde najdou uplatnění lidé různých profesí. Tým více než 400 lidí se skládá z kvalifikovaných pracovníků v oblasti chemie, automatizace, strojírenství, zpracování dřeva. Dále v něm jsou elektrikáři, elektrotechnici, energetici, ekologové, pracovníci úpraven vod, bezpečnostní technici, logistici a celá řada jiných profesí.

Aktuální volná místa najdete na pracovních portálech jako např. jobs.cz nebo práce.cz. Zájemci o práci také mohou využít předností sociálních sítí a stát se fanoušky Lenzing Biocel Paskov na internetu. Firma na Facebooku kromě zajímavostí ze života firmy pravidelně zveřejňuje také aktuální pracovní nabídky. Zájemci o práci, kteří sociální sítě nepoužívají, se mohou registrovat do databáze uchazečů Lenzing Biocel Paskov. Odkaz zde:  lenzing@teamio.eu.