V minulém roce postavil novou budovu pro celý areál, poskytující veřejnosti toalety, zázemí pro správce areálu a šatny pro sportovní kroužky. Budova nabízí dále vybavenou zasedací místnost, kterou je možné si pronajmout, stejně jako travnaté hřiště ve venkovních prostorách areálu. (https://www.bozkovskyostrov.cz/rezervace/pronajem-prostor.aspx)

Jedinečné prostředí Božkovského ostrova mohou firmy nebo jednotlivci využívat například pro přednášky, školení nebo teambuilding. Na Božkovském ostrově probíhají pravidelně i příměstské tábory,“ uvedl místostarosta Jan Fluxa.

Nově je v areálu ostrova možné využít veřejné ohniště, které se stane centrem dění ve středu 29. září, kdy se zde uskuteční první ročník akce Vítáme podzim. „Těším se na setkání s občany na Božkovském ostrově. Společně si opečeme buřty, popovídáme si a užijeme si hezký podzimní den. Pro děti bude přichystán skákací hrad a tvořivé dílny,“ doplnila místostarostka Eva Trůková.

Mladý chlapec zachránil topící se kamarádku

V úterý 27. července zachránil na Košuteckém jezírku teprve dvanáctiletý Jakub König svou čtrnáctiletou kamarádku, která spadla do vody a topila se. Jakub je žákem 25. základní školy v Plzni a fotbalistou SK Smíchov Plzeň.  Se statečným chlapcem a jeho maminkou se sešli starosta Lumír Aschenbrenner a místostarosta Roman Andrlík, aby mu za jeho hrdinský čin poděkovali.

Jakub neváhal a rychle a správně zareagoval. Vážím si ho o to víc, že pohotovost a chladnou hlavu zachoval v takto mladém věku,“ uvedl starosta Lumír Aschenbrenner, který Jakubovi jménem městského obvodu předal dárek - mobilní telefon.

setkání u starostysetkání u starostyZdroj: Městský obvod Plzeň 2 – Slovany 

Slovany se představili na Sportmanii

Ve středu 25. srpna se městský obvod Plzeň 2 – Slovany představil na již šestém ročníku oblíbeného sportovního festivalu Sportmanie Plzeň, kterou pořádá Magistrát města Plzně. V informačním stanu byly přichystány propagační materiály a pozvánky na slovanské akce pro veřejnost.

Zdroj: Městský obvod Plzeň 2 – Slovany

Místostarostka Eva Trůková přivítala na hlavním podiu hokejisty Filipa Přikryla, Vojtěcha Budíka (oba HC Škoda Plzeň) a brankáře Pavla Francouze, kteří poté potěšili fanoušky autogramiádou. Plzeňany přišla pozdravit také Marie Horáčková, úspěšná plzeňská lukostřelkyně a účastnice olympijských her v Tokiu.

Vedení městského obvodu na Sportmanii také ocenilo úspěšné slovanské sportovce z kategorií žactvo a dorost, kteří byli vyhlášeni v anketě Sportovec Plzně 2020. Z rukou místostarostů Jana Fluxy a Evy Trůkové převzali gratulaci a dárek atletka Kateřina Čermáková, rallye závodník Tomáš Václavík a cyklisté David Peterka a Simona Spěšná, kterou na předání zastoupila její babička.

Marie Horáčková, Eva Trůková, Přemysl ŠvarcZdroj: Městský obvod Plzeň 2 – Slovany

Blahopřejeme

Dne 10. září 2021 se dožívá krásných 85 let paní Ludmila Ševčíková, bývalá dlouholetá členka Komise pro sociální věci a občanské obřady městského obvodu Plzeň 2 – Slovany a členka výboru Seniorů České republiky, z.s., základní organizace Plzeň 2 – Slovany. Paní Ludmila je aktivní Plzeňankou v oblasti sociální, společenské, kulturní i charitativní. Je známá ve veřejném prostoru jako mistryně mluveného slova, bravurní recitátorka i jako držitelka ocenění Anděl Plzně za svůj dlouholetý osobní přínos pro plzeňskou seniorskou veřejnost.

Vážené paní Ludmile Ševčíkové děkujeme za všechna její vystoupení, kterými potěšila spoustu seniorů, a přejeme jí pevné zdraví a ať jí elán a nadšení vydrží a může ještě dlouho kolem sebe rozdávat jen samou radost.

Ludmila ŠevčíkováZdroj: Městský obvod Plzeň 2 – Slovany