V pořadí již pátá pracovní stáž v Portugalsku, konkrétně v historickém městě Braga, byla tentokrát určena pro pedagogy odborných předmětů. Pedagogové měli možnost posoudit rozdílnost technologií ve firmách. V oborech elektro a dřevo se používané technologie příliš nelišily, mírné rozdíly však podle slov Mgr. Vladana Šiguta, zástupce ředitele školy pro odborný výcvik, byly patrné ve stavebnictví- což je pochopitelné díky jiným klimatickým poměrům oproti České republice. Zajímavostí bylo, že co se týká zabezpečovacích systémů, byly používány prvky české, u nás velmi rozšířené firmy, což je velkou výhodou pro naše žáky, kteří pracovní stáž v Portugalsku absolvují právě v těchto dnech a shodné systémy se učí zapojovat.

Zdroj: zadavatel inzerce

Jsme moderní školou s mimořádným zázemím pro studenty, podporujeme řemeslo a našim cílem je formovat řemeslníky a středně technické odborníky na vysoké úrovni. Uvědomujeme si, že ke zvýšení kvalifikovanosti studentů velkou mírou přispívají i zahraniční stáže, a proto se každoročně zapojujeme do vyhlášených projektů.  Naši pedagogové a žáci tak již pracovně navštívili Irsko, Slovensko, Portugalsko a připravujeme se na další spolupráci s jinými zeměmi.

Během týdenní stáže vládlo počasí s příjemnými teplotami. Pedagogové získali zkušenosti v moderně vybavených firmách a měli možnost posoudit rozdílnost technologií. Všichni zúčastnění se shodli na tom, že Portugalci jsou velmi příjemní lidé, skromní a obětaví, s nadhledem při řešení problémů.

Stáž byla také přínosem ve zdokonalení si jazyka a zvláště cenné pak bylo navázání kontaktů s kolegy z Turecka, Maďarska, Polska, Chorvatska, Kapverdských ostrovů a dalších koutů světa…

Zdroj: zadavatel inzerce