Během posledního roku došlo v brněnské šperkařské firmě KORBIČKA k velkým změnám. Otevřeli prostorný ateliér o rozloze 250 m2, spustili nové webové stránky a rozjeli novou kampaň inspirovanou tradičním literárním dílem. 

Spojením uměleckého designu a poctivého zlatnického řemesla, tak vznikají šperky ve šperkařské firmě KORBIČKA. Na podzim loňského roku otevřeli nový ateliér kousek od centra Brna. Prostor o rozloze 250 m2 zahrnuje showroom pro schůzky s klienty, zlatnickou dílnu i kancelář pro back office. Zajímavostí je, že svým klientům poskytují možnost nahlédnout do samotné výroby šperků přes velké výhledové okno pod ruce talentovaných zlatníků. Součástí plánu na celkový rebranding značky bylo i spuštění nových webových stránek, které obsahují rozsáhlé kolekce jejich šperků. Další showroom najdete v Praze na Senovážném náměstí. 

Luboš Korbička, zlatnický mistr a zakladatel značkyLuboš Korbička, zlatnický mistr a zakladatel značkyZdroj: KORBIČKA

Šperkař Luboš Korbička se začetl do Erbenovy Kytice a českou literární klasikou se nechal inspirovat k vytvoření nové, stejnojmenné kampaně. “Rozhodl jsem se vytvořit novou kampaň, která by v sobě spojila literární klasiku s moderním designem šperků. Inspirací mi posloužily tři balady Zlatý kolovrat, Svatební košile a Vodník, ze kterých jsem vytvořil příběhy, jejichž hlavními hrdiny nejsou literární postavy, ale kolekce našich šperků” dodal Luboš Korbička. Vyrábí šperky ze zlata a drahokamů, mají vlastní kolekce šperků a tvoří autorské šperky na zakázku. Kromě šperků s barevnými drahokamy tvoří i minimalistické šperky vhodné na denní nošení. 

Fotografie inspirována příběhem Vodníka, šperky ze smaragdovo-diamantové kolekceFotografie inspirována příběhem Vodníka, šperky ze smaragdovo-diamantové kolekceZdroj: KORBIČKA

Luboš Korbička se už během studií zamiloval do barevných drahokamů, ze kterých vyrábí originální autorské šperky dodnes. Od začátku se zaměřoval na zakázkovou výrobu šperků a učinil značku KORBIČKA synonymem kvality, kreativity a výjimečného řemesla. Vydal se dokonce na cestu do Kolumbie, kde se těží nejkrásnější smaragdy světa. 

Krásu českého zlatnického řemesla se firma rozhodla přiblížit i široké veřejnosti a začátkem října chystají Den otevřených dveří. Můžete si přijít prohlédnout jejich české designové šperky a nahlédnout do zlatnické dílny na samotný proces výroby. Více informací najdete na jejich sociálních sítích.

Ručně kreslená skica šperku a výběr barevného drahokamuRučně kreslená skica šperku a výběr barevného drahokamuZdroj: KORBIČKA