Zdroj: SKI AREAL KLINOVEC

Další bublinová lanovka na Klínovci

Klínovec se dá dnes považovat za nejrychleji se rozvíjející skiareál, který díky masivním investicím za posledních 10 let vyrostl z lokálního střediska na jeden z největších a nejnavštěvovanějších areálů v zemi. Poslední roky je již tradicí, že Klínovec má nejvyšší předsezónní investice a přichází stále s novými vylepšeními. A jinak tomu není ani tento rok.

Nejdůležitější novinkou je bezesporu nová lanová dráha u modré sjezdovky Dámská, která bude mít pro Klínovec již tradiční oranžovou krycí bublinu, a dokonce i vyhřívaná sedadla. A právě bubliny, které rapidně zvyšují komfort lyžařů při přepravě na vrchol, se staly hlavní přednostní největšího krušnohorského střediska.

Zdroj: SKI AREAL KLINOVEC

Klínovec byl totiž prvním areálem, který sebral odvahu a přivezl do Česka lanovky s krycími bublinami, které jsme do té doby mohli znát jen z Alpských středisek. Varianta dražší, ale za to výrazně komfortnější pro lyžaře, se rychle osvědčila a dnes se stala výzvou, o kterou usilují i ostatní velká střediska.

A že to na Klínovci se zvyšováním pohodlí návštěvníků myslí vážně, dokazuje i zmiňovaná stavba nové lanovky Dámská, která bude již třetí bublinovou lanovkou v areálu. To je počet, kterým se nemůže pyšnit žádné jiné české středisko.  Ostatně aktuální heslo areálu vypovídá jasně: Více bublin, více komfortu!

Stavbou moderních lanovek ovšem rozvoj areálu zdaleka nekončí. Minulý rok se na Klínovci rozhodli rozšířit své dvě nejvyužívanější sjezdovky Dámská a Pařezovka, přičemž první z nich se rozšířila až o 100 %. Plánují se také nové velkokapacitní restaurace, hotely s wellness centry přímo u lanovek či nové zimní parky pro hravou výuku malých lyžařů a snowboarďáků.  Nabízí se ovšem hlavně otázka, jestli, a kdy přibude další, již čtvrtá moderní lanovka s krycími bublinami. Prozradíme, že to vypadá velmi nadějně. Vzniknout by totiž měla v areálu Neklid, který se minulý rok s Klínovcem lyžařsky propojil a zdejší lanovka by dokonce měla být šestisedačková. Zdá se tedy, že se lyžařům v Krušných horách opravdu blýská na skvělé časy.  Více o bublinách najdete na stránkách klinovec.cz

Zdroj: SKI AREAL KLINOVEC