Výroba nářadí je obor, který se pohybuje mezi vývojem a výrobou. V nářaďovně se mění vize v hmatatelné výrobky. Proto se jedná o jeden z páteřních provozů ŠKODA AUTO, který má více než stoletou tradici, ovšem s neustálým důrazem na modernizaci. Díky tomu dosahujeme vysoké konkurenceschopnosti, a to jak v rámci celého koncernu, tak i mimo něj. Hlavním pilířem celé nářaďovny jsou však její zaměstnanci. Ti totiž každý den tvoří výjimečné hodnoty, v kterých se odráží skloubení emocí, profesionální odbornosti a především zápalu pro precizní zpracování, přesnost a výslednou kvalitu.

Výroba pro ŠKODA AUTO i Audi

Nářaďovna funguje ve ŠKODA AUTO od roku 1900 a je nedílnou součástí výroby pro Škodovku, ale i ostatní automobilové značky z koncernu – zejména Audi. Na území Česka zabírá výroba nářadí plochu o velikosti 6 fotbalových hřišť, což je více než 40 000 m². ŠKODA AUTO má však nářaďovny i v ostatních státech, například v Rusku nebo v Maďarsku.

Jak jsme již zmínili, ve Škodovácké nářaďovně probíhá vývoj, konstrukce a samotná výroba nářadí pro výrobu automobilů. Typově se jedná o metalurgické, lisovací a svařovací nářadí.

Metalurgické nářadí

V tomto případě se jedná o konstrukci a výrobu tlakových forem pro odlitky z hliníkových slitin, dále pak konstrukci a výrobu kovacích zápustek nebo speciálního nářadí.

Lisovací nářadí

Zde se vyrábí lisovací nářadí pro stěžejní díly karoserie a dále pro skelety karoserie (postranice, blatníky, střechy). Nechybí ani výroba nejrůznějších panelových dílů. Mezi ty patří například kapoty, boční dveře nebo páté dveře. Veškeré lisovací nářadí je konstruováno pro lisování dílů z ocelových plechů.

Svařovací nářadí

Tento provoz se zabývá realizací svařovacích linek, a to od konceptu přes projekt, výrobu až ke konečnému předání linky k užívání. Tyto svařovací linky jsou využívány pro panelové díly z ocelových plátů.

Nářaďovna si zakládá na inovativních technologiích, proto při výrobě využívá nejmodernější techniky. Ve výrobě se tedy setkáte například s 3D metalickým tiskem i virtuální realitou pro metalurgické a lisovací nářadí i svařovací linky.

Zajímá vás tento druh práce? Podívejte se na aktuální nabídku pozic do nářaďovny nebo do výroby.

Věříme, že najdete vhodnou pozici a stabilní zaměstnání s nadstandardní odměnou a řadou skvělých benefitů, mezi které patří například roční bonus ve výši až 100 000 Kč, bezúročná půjčka na bydlení až ve výši 550 000 Kč, 5 týdnů dovolené, dotované stravování, ubytování a nejrůznější příspěvky – třeba na dovolenou, při narození dítěte, penzijní spoření a podobně.