Fotografie svých předků v hornické uniformě, v pracovním oblečení nebo zkrátka s jakoukoliv hornickou tématikou, můžete společně s krátkými příběhy, které se k nim vážou, posílat na jozef.serka@ostrava.cz nebo na martin.jurica@ostrava.cz. Sběr fotek probíhá do 15. dubna 2023.

Materiály pak bude Ostrava používat při přípravě prezentace hornického setkání s názvem FAJRONT!!! a pro potřeby prezentace a propagace města a jeho historie. Veřejnost se už podobně zapojila například u příležitosti 70. výročí osvobození Ostravy, oslav 100. výročí založení samostatného československého státu a dalších.

V rámci 27. setkání hornických měst a obcí České republiky se bude v Ostravě konat například hornický průvod, slavností ceremonie, mše svatá, výstava věnovaná historii hornictví a hornických spolků na Ostravsku, exkurze, komentované prohlídky a mimo jiné budou udělovány i ceny Český permon 2023. Doprovodný program se bude odehrávat zejména v centru města a na Slezskoostravském hradě. Bohatý doprovodný program a veškeré aktuality budou postupně zveřejňovány na webu www.fajront.ostrava.cz

Těšíme se na vaše příběhy!