Aktivní politika VaKu Zlín při zmrazení ceny vody přinesla další úspěch. V celorepublikovém žebříčku se cena vody na Zlínsku opět propadla meziročně o 8 míst tedy na 39. místo ze 72 okresních  měst v České republice.

Za Zlínskem také zůstává řada krajských měst jako je  Hradec Králové, Liberec, Ústí nad Labem, Jihlava, Pardubice, Praha nebo Plzeň.

Díky intenzívnímu jednání s provozovatelem vodárenské infrastruktury vlastněné VaKem se podařilo dokonce zlevnit cenu vody. Obyvatelé Zlínska tak zaplatí v roce 2018 částku 85,71 Kč za kubický metr (vodné a stočné), čímž se cena vody vrací zpět do roku  2014, říká Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín.

Podíl vodného a stočného na výdajích domácností by tak mohl klesnout pod 1,2 procenta. Například elektrická energie tvoří více než 3,6 procenta výdajů a plyn přibližně 2,5 procenta.

Další možné zlevnění vody by mohlo přinést naplnění programového prohlášení vlády, které plánuje snížit sazbu DPH z 15% na 10%, což by reálně znamenalo další zlevnění vody o přibližně 3 koruny na kubík.

Zdroj: inzerce